Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDidžioji Britanija

"WikiLeaks" tikisi, kad JAV karys Manningas apskųs "pavojingą" tribunolo nutartį

31/07/2013

Taip pat skaitykite

Didžiosios Britanijos pramonės naujų užsakymų indeksas pakilo aukščiausiai per 6 metus Vandens telkinyje Velse dar viena tragedija - paskendo lietuvis Elizabeth II oficialus gimtadienis bus minimas birželio 15dieną Perkate būstą? Ar geriau automobilio parkavimo vietą?

Londonas, liepos 31 d. (AFP-BNS). Vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio "WikiLeaks" įkūrėjas Julianas Assange'as (Džulianas Asandžas) antradienį pareiškė, kad JAV karys Bradley Manningas (Bredlis Maningas) yra "didvyris", ir išreiškė viltį, kad bus apskųsta karinio tribunolo nutartis, pagal jis buvo pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo.

J.Assange'as sakė, kad ta nutartis tampa "pavojingu precedentu" ir yra JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijos "nacionalinio saugumo ekstremizmo" pavyzdys.

Per nedidelėje spaudos konferenciją Ekvadoro ambasadoje Londone "WikiLeaks" įkūrėjas sakė, jog "tikisi, kad šioje byloje bus teikiama apeliacija".

"Bradley Manningo įtariami paviešinimai atskleidė karo nusikaltimus, įžiebė revoliucijas ir paskatino demokratines reformas, - argumentavo aktyvistas. - Jis yra svarbiausias visų laikų žurnalistinis šaltinis pasaulyje."

J.Assange'as, kuris tebėra įstrigęs Ekvadoro ambasadoje nuo pernai birželio, vengdamas būti išduotas Švedijai, kurios prokurorai siekia jį apklausti dėl įtariamo išprievartavimo, sakė, kad B.Manningo elgesys buvo "neginčijamai didvyriškas".

Jis kaltino B.Obamą išdavyste dėl prezidento elgesio su aktyvistais, norinčiais perspėti visuomenę, ir tvirtino, kad B.Manningo nusikaltimai nelėmė jokių aukų, išskyrus "užgautą JAV vyriausybės išdidumą".

Amerikos administracijos "atakos prieš Bradley Manningą yra ne stiprybės, o silpnumo ženklas", pridūrė J.Assange'as.

B.Manningą jis lygino su buvusiu JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) darbuotoju Edwardu Snowdenu (Edvardu Snoudenu), kuris šiuo metu yra ieškomas Jungtinių Valstijų dėl kito nacionalinio saugumo informacijos nutekinimo, vadindamas juos didvyriais dėl "noro rizikuoti savo laisve ir tikriausiai gyvybe", kad informuotų visuomenę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS