Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDidžioji Britanija

Kas baisiau: Lietuvos kaimo šokiai ar britų orgijos?

25/06/2013

Taip pat skaitykite

Nicole Scherzinger vėl išsiskyrė su savo draugu Didžiausias mėsainis D.Britanijoje 11kg kokaino iš Peru ketino išvežti dvi jaunos merginos Nepanorusiam mokėti restorano sąskaitos sukčiui- dvi savaitės kalėjimo

Lenino portretais dekoruotos kaimo šokių salės, o jose – prisigerti, pasiglamžyti ir pasimušti susirinkę lietuviai, primenantys po miškus lakstančius laukinius pagonis. Tokią mūsų šalį parodė Didžiosios Britanijos laikraštis „Daily Mail“, savo rašinį  iliustravęs lietuvių kilmės amerikiečio Andrew Mikšio nuotraukomis. Dienraščiui menka smulkmena pasirodė faktas, kad dauguma nuotraukų – 10 metų senumo. Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis mano, kad lietuvius lyg laukinius žmones vaizduojantis straipsnis – akivaizdus manipuliavimo šalies įvaizdžiu pavyzdys.

Lietuvos kaimo naktiniai klubai šokiravo britus

„Britų skaitytojams tai yra masinanti atrakcija – lietuviai, per Jonines lakstantys miškuose nuogi ir šokantys tarybinių simbolių kupinuose šokiuose. Tačiau visa tai galėjo būti prieš 10 metų, kuomet Andrew Mikšys pradėjo savo akciją“, - mano J. Staselis.

A. Mikšys nurodo, kad savo ciklą kūrė pastaruosius 10 metų. Vis dėlto, J. Staselio žiniomis, ciklas jau seniai baigtas, o A. Mikšys tiesiog ruošiasi išleisti savo nuotraukų albumą. Jis rudenį pasirodys Berlyne ir kainuos 275 dolerius.

„Liūdna, kad viešųjų ryšių akcijai naudojami dalykai, kurie turi mažai ką bendra su realybe. Kiek žinau, A. Mikšys jau seniai baigęs savo fotografijų ciklą iš Lietuvos provincijos šokių, tačiau publikacijoje tai pristatoma kaip šiandieninės Lietuvos tikrovė su aliuzijomis į miškuose nuogus lakstančius pagonis, kurie krūmuose užsiima seksu, o tuo patu metu kaimo šokiuose geria, glamžosi ir mušasi“, - apgailestauja J. Staselis.

Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas neatmeta, kad A. Mikšio nuotraukų ciklu siekė pasinaudoti ir „Daily Mail“, kuris jau ne pirmą kartą savo skaitytojus stulbina sensacingomis antraštėmis apie „barbarus lietuvius“, pavyzdžiui, iš taupumo valgančius Londono gulbes.

Abejojame, ar Didžiosios Britanijos žiniasklaidoje visuomet atspindimas tikrasis mūsų šalies įvaizdis. Ar lietuviai Didžiosios Britanijos žiniasklaidoje vaizduojami tendencingai? Kodėl, jūsų nuomone, taip yra? Ar įmanoma tai pakeisti?

O gal juokiasi puodas, kad katilas juodas? Lietuvoje dar nepamiršta istorija, kaip alaus gerokai padauginę britai šlapinosi ant prezidentūros sienos.

Socialiniuose tinkluose ir tinklaraščiuose taip pat gausu iš koto verčiančių pačių britų vakarėlių nuotraukų - bokalus baruose apsikabinusių kostiumuotų vyrų ar ant šaligatvio sukritusių vakarėlių liūčių. Ar britai sutiktų, kad tai – tikrasis jų veidas?

Jei gyvenate Didžiojoje Britanijoje, kviečiame dalintis savo nuomone ir jūsų pačių užfiksuotomis britų vakarėlių nuotraukomis – kartu pabandysime sudaryti britų šėliotojų paveikslą. Jūsų laiškų ir nuotraukų laukiame adresu info@europlius.com

Visą "Daily Mail" straipsnį anglų kalba galite skaityti  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2342447/Bleak-village-discos-Lithuania-new-generation-meet-forget-worries-amid-crumbling-buildings-Soviet-past.html .

       

 

Gabrielė Pečkaitytė

lrytas.lt informacija

Foto šaltinis dailymail.co.uk