Muzikantai

PradžiaDidžioji Britanija

Britanija išmokės kompensacijas nukentėjusiems per Mau Mau sukilimą kolonijinėje Kenijoje

06/06/2013

Taip pat skaitykite

Nemokama elektra šeštadieniais? Kas baisiau: Lietuvos kaimo šokiai ar britų orgijos? Belfasto policija buvo atakuojama jau antrą riaušių naktį Ekvadoras sako, kad jo ambasadoje Londone rastas slaptas mikrofonas

Londonas, birželio 6 d. (AFP-BNS). Didžioji Britanija sutiko išmokėti kompensacijas Kenijos žmonėms, kurie buvo kankinami per Mau Mau sukilimą prieš kolonijinį valdymą praeito amžiaus 6-ame dešimtmetyje, ketvirtadienį pranešė užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as (Viljamas Heigas).

Kalbėdamas parlamente, W.Hague'as išsakė "nuoširdų apgailestavimą" dėl tų žiaurumų ir nurodė, kad vyriausybė išmokės iš viso 19,9 mln. svarų (80,8 mln. litų) 5 228 nukentėjusiesiems, kuriems atstovauja viena Britanijos advokatų kontora.

Britanijos URM advokatai nesėkmingai stengėsi įrodyti, kad teisinė atsakomybė už įvykius valdant kolonijinei administracijai buvo paveldėta Kenijos vyriausybės, kai šaliai 1963 metais buvo suteikta nepriklausomybė.

Tačiau ministerija praeitą mėnesį patvirtino, jog derasi dėl kompensacijų senyvo amžiaus Kenijos žmonėms, kurie kaltina Britanijos imperines pajėgas žiauriu elgesiu, įskaitant kankinimus ir žaginimus.

W.Hague'as ketvirtadienį sakė parlamentui: "Britanijos vyriausybė pripažįsta, kad keniečiai patyrė kankinimus ir kitokių formų netinkamą elgesį iš kolonijinės administracijos pusės."

Diplomatijos vadovas pridūrė, kad Britanija taip pat prisidės statant Nairobyje memorialą kolonijinės epochos žiaurumų ir išnaudojimo aukoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS