Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaKitos sporto šakos

Šaudymo iš lanko pasaulio čempionate škvalas koregavo ne tik pretendentų į medalius galimybes, bet ir varžybų taisykles

08/10/2013

Taip pat skaitykite

Studijas LSU baigė 570 studentų Lietuvos moterų krepšinio rinktinės varžovės 2015 metų Europos pirmenybių atrankoje - D. Britanija, Belgija ir Makedonija Kuklūs Lietuvos slidininkų rezultatai pasaulio taurės varžybų sprinto rungtyje Suomijoje Aktyvi ir susitelkusi bendruomenė keičia Lietuvą

Belekas, spalio 7 d. (BNS). Praėjusią savaitę Turkijoje vyko šaudymo iš lanko pasaulio čempionatas, kuriame varžėsi virš 400 lankininkų iš 69 pasaulio šalių.

Prasidėjus atkrintamosioms varžyboms Turkijoje sukilo škvalinis vėjas, kuris tesėsi net tris dienas. Tokios oro sąlygos sujaukė visas rezultatų prognozes, galutinėje varžybų įskaitoje atsirado daug staigmenų o varžybų organizatoriams, dėl stipriausio vėjo, teko koreguoti varžybų taisykles - prailginant šaudymui skirtą laiką ir taikinių išdėstymą skyde.

Didžiausią šoką patyrė Pietų Korėjos olimpinių lankų vyrų komanda, kuri pirmą kartą nuo 1987 metų liko be medalių komandinėje rungtyje. Aukso medalius iškovojo JAV vyrų olimpinių lankų komanda, kuri paskutinį kartą pasaulio čempionatą buvo laimėjusi tik 1983 metais!

Tačiau JAV ekipos tokį puikų pasirodymą apkartino skriemulinių lankų vyrų ir moterų ekipos, kurių sportininkai daugelį metų buvo šių rungčių favoritais ir rekordininkais, bet šiame čempionate liko be medalių komandinėse rungtyse. Tai nerealus atvejis, nes JAV yra virš 240 mln gyventojų, o 18,8 mln. iš jų šaudo iš lanko. Dėl tokio sporto šakos populiarumo ir didžiulės konkurencijos, JAV rinktinė visuomet buvo varžybų favorite visose tarptautinėse varžybose.

Panaši tragiška situacija atsitiko ir su Italijos rinktine, kurios sportininkai sugebėjo iškovoti visose šaudymo rungtyse vos vieną aukso medalį skriemulinių lankų mišrių porų rungtyje.

Fantastiškai šiame čempionate startavo Danijos rinktinė, kurios atstovai pirmą kartą nuo 1952 metų iškovojo pasaulio čempionų titulus vyrų skriemulinių lankų grupėje, bronzą moterų olimpinių komandinėje rungtyje ir auksą individualioje rungtyje moterų olimpinių lankų grupėje. Šaudymo iš lanko spurtas ir nerealus populiarumas šioje šalyje prasidėjo po 2011 metų vykusio pasaulio taurės varžybų finalo Kopenhagos centre.

Staigmeną pateikė ir Baltarusijos olimpinių lankų moterų rinktinė, kuri pirmą kartą istorijoje iškovojo sidabro medalį moterų komandinėje rungtyje.

Tai pat pirmą kartą istorijoje, Rusijos skriemulinių lankų vyrų grupės atstovas Aleksandras Dambajevas iškovojo bronzos medalį asmeninėse varžybose ir sidabrą mišrių porų rungtyje.

Lietuvos atstovams šios varžybos nebuvo tokios sėkmingos. Skriemulinių lankų moterų grupėje Jelena Babinina galutinėje įskaitoje užėmė 33 vietą o Inga Kizelauskaitė liko 57-ą tarp 76 dalyvių.

Skriemulinių lankų vyrų grupėje Vladas Šigauskas buvo 33-as, o Jonas Šerna liko 57 vietoje tarp 102 dalyvių.

Olimpinių lankų vyrų grupėje Modestas Šliauteris užėmė 109-ą vietą, Kęstutis Timinskas 117-ą, o Lenardas Bernotas - tik 121-ąją tarp 145-ių dalyvių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.