Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Šeima ir draugai gedi Afganistane žuvusios JAV diplomatės

08/04/2013

Taip pat skaitykite

Amerikoje daugiau žmonių nusižudo nei žūsta per automobilių avarijas Senovės Peru Baltieji rūmai neigia šnipinėjantys JAV piliečius Tunelyje susidūrė du autobusai

Vašingtonas, balandžio 8 d. (AFP-BNS). Afganistane žuvusios jaunos JAV diplomatės giminaičiai ir kolegos sekmadienį ją pagerbė kaip sumanią moterį, vos pradėjusią savo karjerą ir troškusią užmegzti ryšį su karo draskomos šalies gyventojais.

25 metų Anne Smedinghoff (En Smedinghof) yra tarp mažiausiai penkių amerikiečių, žuvusių per du atskirus išpuolius Afganistane šį šeštadienį, kuris šiemet yra daugiausiai užsieniečių aukų toje šalyje pareikalavusi diena. Diplomatė žuvo drauge su afganų pareigūnais važiuodama dalyti knygų moksleiviams.

"Ji ypač džiaugėsi galimybe dirbti tiesiogiai su afganų žmonėmis", - sakoma jos tėvų Tomo ir Mary Beth Smedinghoffų (Tomo ir Meri Bet Smedinghofų) pareiškime.

"(Ji) visuomet ieškodavo galimybių užmegzti ryšį ir padėti pakeisti gyvenimus tų, kurie gyvena kurioje nors karo draskomoje šalyje", - pridūrė tėvai.

Praėjusį kartą tarnyboje žuvęs JAV diplomatas yra ambasadorius Libijoje Chrisas Stevensas (Krisas Stivensas). Jis rugsėjo 11 dieną drauge su kitais trimis amerikiečiais - dviem ambasados apsaugininkais ir vienu informacijos pareigūnu - žuvo per JAV diplomatinės misijos Bengazyje Libijos rytuose užpuolimą.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris), su vizitu lankydamasis Turkijoje, užsipuolė "bailius" Talibano ekstremistus, kurie nužudė "nesavanaudišką, idealistę" jauną diplomatę.

"Anne ir su ja buvusius žmones užpuolė Talibano teroristai, kurie tą dieną atsibudo ne su misija šviesti ar padėti, o su misija naikinti", - sakė J.Kerry spaudos konferencijoje su Turkijos užsienio reikalų ministru Ahmetu Davutoglu (Achmetu Davutohlu).

J.Kerry su A.Smedinghoff buvo susitikęs prieš dvi savaites, kai lankėsi Afganistane. Ji jam to vizito metu talkininkavo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS