Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Šešiems užsienio lituanistikos centrų studentams skirtos K.Būgos premijos

17/10/2013

Taip pat skaitykite

Britanijoje netikru pistoletu ginkluotas moksleivis apiplėšė banką Indijos uoste sprogo povandeninis laivas, kuriame buvo 18 žmonių "Maximos" įvaizdis po Rygos tragedijos priklausys ir nuo komunikacijos Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė plaukimo čempione Barselonoje pagerino planetos pirmenybių rekordą

Vilnius, spalio 17 d. (BNS). Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskyrė Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams.

2013-2014 mokslo metais Lietuvos valstybinėmis stipendijomis apdovanojami šeši studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Italijos, Lenkijos, Latvijos universitetuose.

Šiemet laimėjusieji K.Būgos stipendijų konkursą gilinasi į lietuvių kalbą ir kultūrą Pizos, Masaryko, Prahos Karolio, Krokuvos Jogailos, Latvijos, Liepojos universitetuose, pranešė ŠMM.

"Užsienyje veikiančių lituanistikos centrų dėstytojai ir studentai, gilindamiesi į lietuvių kalbą, istoriją, paveldą, prisideda prie lituanistikos mokslo plėtros ir kartu žinią apie Lietuvos kultūrą bei tradicijas perduoda kitiems. Tai palaiko mūsų kultūros gyvybingumą ir už Lietuvos ribų", - sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

K.Būgos stipendija skiriama siekiant paskatinti užsieniečius aktyviau domėtis lietuvių kalba ir lituanistikos studijomis, prisidėti prie lituanistikos studijų užsienyje plėtros, skleisti lietuvių kultūros pažinimą ir žinias apie Lietuvą užsienyje, tapti Lietuvos draugais ir kultūriniais ambasadoriais. Stipendijos dydis -1040 litų (8 BSI) per mėnesį.

Iškilaus kalbininko K.Būgos stipendiją Vyriausybė įsteigė 2007 metais. Iki šiol šias stipendijas yra gavę 30 lituanistikos studijas aštoniose šalyse - Čekijos, Italijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos ir Vokietijos universitetuose - pasirinkę studentai.

Savarankiškas lituanistikos ar baltistikos studijų programas šiuo metu vykdo apie dešimt užsienyje veikiančių lituanistikos centrų. Pasaulyje, daugiausia Europoje, iš viso veikia apie 40 įvairaus dydžio lituanistikos centrų, kuriuose tiriama ar dėstoma lietuvių ar baltų kalbos ir kultūra.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS