MuzikantaiEuroplius - tai aktualios naujienos verslui ir kiekvienam lietuviui

PradžiaAzija

Šiaurės Korėja išvardijo sąlygas deryboms

18/04/2013

Taip pat skaitykite

Maskvos teismas velionį advokatą Magnickį pripažino kaltu dėl mokesčių vengimo Irake per sprogimus prie policijos nuovados ir mokyklos žuvo 15 žmonių Izraelio prezidentas sveikina popiežių Pranciškų ir kviečia jį apsilankyti Šventojoje Žemėje Maskva santūriai įvertino JAV prezidento Obamos pasiūlymus mažinti branduolinius arsenalus

Seulas, balandžio 18 d. (AFP-BNS). Šiaurės Korėja ketvirtadienį išdėstė sąlygas bet kokioms deryboms su Seulu ar Vašingtonu, tarp kurių yra Jungtinių Tautų (JT) sankcijų panaikinimas ir bendrų Pietų Korėjos ir JAV karinių pratybų užbaigimo užtikrinimas.

"Jeigu JAV ir Pietų (Korėjos) priešai ... nuoširdžiai nori dialogo ir derybų, jie turėtų imtis šių žingsnių", - sakoma Šiaurės Korėjos Nacionalinio gynybos komiteto pareiškime.

Išdėstytas sąlygas beveik neabejotinai visiškai atmes ir Seulas, ir Vašingtonas, kurie patys kaip dialogo sąlygą yra iškėlę Šiaurės Korėjos žingsnius denuklearizavimo link.

Nacionalinio gynybos komiteto pareiškimas yra naujausia Šiaurės Korėjos salvė piktame ginče dialogo klausimu, kuris tapo nauju centru retorikos mūšiui, įtampą Korėjos pusiasalyje padidinusiam iki aukščiausio lygio per daugelį metų.

Naujoji Pietų Korėjos prezidentė Park Geun-Hye (Park Geunhjė) pateikė preliminarų ir su sąlygomis susietą derybų pasiūlymą, kurį neseniai lankydamasis Šiaurės rytų Azijoje parėmė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris).

Ir Park Geun-Hye, ir J.Kerry pabrėžė, kad bet kokios derybos turėtų būti realios ir grindžiamos signalais iš Šiaurės Korėjos, kad ji "pakeitė savo metodus" ir gerbia savo tarptautinius įsipareigojimus, ypač - dėl branduolinės programos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS