Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Šveicarijos bankai nebeslėps ES gyventojų pajamų

02/06/2015

Taip pat skaitykite

Rusija kaltina JAV kišimusi į šalies vidaus reikalus dėl „raganų medžioklės“ prieš NVO Prancūzija minėjo Camus, savo neįtikimo literatūros milžino, šimtmetį Airijos ūkis 2012 metais priaugo 0,9 proc. Turkijoje per Gegužės 1-osios demonstraciją protestuotojai susirėmė su policija

Siekiant  veiksmingiau kovoti su mokesčių slėpimu, Europos Sąjunga ir Šveicarija pasirašė istorinį susitarimą dėl mokesčių skaidrumo. Šveicarija ES valstybėms narėms kasmet praneš jų gyventojų, turinčių sąskaitas šioje šalyje, pavardes bei sąskaitų skaičiukus. 

 Abi susitarimo šalys nuo 2018 metų automatiškai keisis informacija apie savo gyventojų finansines sąskaitas. Šveicarijos bankai nebegalės saugoti ES gyventojų banko paslapčių, o slepiantys mokesčius nebegalės slėpti nedeklaruotų pajamų Šveicarijos bankų sąskaitose. 

Susitarimą praėjusią savaitę pasirašė Europos Komisijos narys Pierre‘as Moscovici, ES Tarybai pirmininkaujančios Latvijos finansų ministras Janis Reirsas ir Šveicarijos Tarptautinių finansų reikalų valstybės sekretorius Jacques de Watteville‘as.

Europos Ekonomikos ir Finansų reikalų komisaras P. Moscovici teigia, kad susitarimas pradeda naują mokesčių skaidrumo ir bendradarbiavimo tarp ES ir Šveicarijos erą. Pasak jo, slėpti mokesčius dabar taps dar sudėtingiau. 

Automatinis pasikeitimas informacija plačiai pripažįstamas kaip efektyvus būdas kovoti su mokesčių vengimu. Tai padeda nacionalinėms mokesčių rinkimo institucijoms gauti reikalingą informaciją apie šalių gyventojų pajamas, užsienyje saugomas santaupas. 

Mokesčių institucijos taip pat gali lengviau pasiekti gyventojų sąskaitas ir nurašyti nuo jų nesumokėtus mokesčius. Pagal susitarimą Šveicarija ES valstybėms narėms kasmet praneš jų gyventojų, turinčių sąskaitas Šveicarijoje, pavardes, adresus, mokesčių mokėtojo kodus, gimimo datas ir kitą finansinę bei sąskaitų balanso informaciją. 

Tai ne tik pagerins valstybių narių galimybes atsekti mokesčius slepiančius asmenis, bet ir turėtų atgrasinti nuo pajamų bei turto slėpimo užsienyje siekiant išvengti mokesčių. 

Europos Komisija baigia derybas dėl panašaus susitarimo su Andora, Lichtenšteinu, Monaku ir San Marinu. Tikėtina, kad analogiškos sutartys su šiomis valstybėmis bus pasirašytos dar iki šių metų pabaigos.

europlius.com informacija