Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Žmonės optimistiškiau vertina savo ir šalies padėtį - tyrimas

02/07/2013

Taip pat skaitykite

Lietuvos bankas pristato euro įvedimo poveikį šalies ekonomikai Kada nors vis tiek turėjo ateiti laikas išsiskirti - A.Zabulis Šaltas vanduo Vilniuje brangs beveik 1 litu Bandymų stovyklą Druskininkuose vainikavo galiūno Žydrūno Savicko pasiektas pasaulio rekordas

Vilnius, liepos 2 d. (BNS). Lietuvos gyventojai šiemet optimistiškiau vertina šalies ekonominę padėtį ir savo finansines perspektyvas.

Šių metų pavasarį 19 proc. gyventojų manė, kad šalies ekonomika bent iš dalies buvo stipri, tuo metu pernai taip manė 9 proc. žmonių, rodo komunikacijos planavimo agentūros OMD ir "Danske Bank" atliktas tyrimas. 41 proc. respondentų mano, kad ekonomika nei silpna, nei stipri (pernai - 32 proc.), o 40 proc. mano, kad ekonomika yra silpna, eina link nuosmukio (pernai - 58 proc.).

53 proc. respondentų šiemet mano, kad jų finansinė situacija nesikeis (pernai - 50 proc.), 22 proc. laukia pagerėjimo (pernai 22 proc.), o 25 proc. - pablogėjimo (pernai - 29 proc.).

"Pagrindinė išvada viso tyrimo: Lietuvos gyventojai ekonominę situaciją vertina stipriai geriau, nei vertino prieš metus. (...) Jei pereisime prie savo asmeninės finansinės padėties vertinimo, tai čia vertinimas nuosaikesnis", - antradienį spaudos konferencijoje sakė "OMD" vadovas Darius Gricius.

Tyrimas parodė, kad gyventojų požiūris į finansų valdymą išliko nepakitęs. Šiemet 13 proc. respondentų teigė, kad nesutinka su teiginiu, jog šiemet taupo labiau, nei anksčiau (pernai - 16 proc.), 24 proc. nei sutinka, nei nesutinka (pernai - 22 proc.), o 63 proc. sutinka (pernai - 62).

D.Gricius teigė, kad Lietuvoje mažėja pesimistiškai nusiteikusių žmonių ir daugėjo optimistų. Pasak jo, šiemet optimistų yra 35 proc. visų apklaustųjų (pernai - 28 proc.), neutralių žmonių dalis siekia 49 proc, (pernai - 50 proc.), o pesimistų - 16 proc, (pernai - 22 proc.).

Apklausoje dalyvavo 1 tūkst. 15-50 metų interneto vartotojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS