Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

A.Šemeta: nepriklausydama bankų sąjungai, Lietuva liktų viena derantis dėl bankų sukeltų nuostolių

10/07/2013

Taip pat skaitykite

Per metus naftos gavyba Lietuvoje sumažėjo beveik 20 proc. Pajamų deklaracijų dar nepateikė 24 tūkst. gyventojų - VMI Ekspertai: benzino kainos perkopimas 5 litų ribą bus trumpalaikis Šiemet Lietuvoje paskendo daugiau nei pusšimtis žmonių

Vilnius, liepos 10 d. (BNS). Europos Komisijai stumiant bankų sąjungos idėją, Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta perspėja, kad nepriklausydama bankų sąjungai, Lietuva liktų viena, derantis dėl bankų nuostolių.

"Jeigu probleminė situacija kiltų su kitų šalių - net ir nepriklausančių bankų sąjungai - antriniais bankais Lietuvoje, mūsų šalis būtų geresnėje padėtyje, derantis dėl palankesnių sąlygų mūsų piliečiams. Mat Lietuva, būdama bankų sąjungos nare, turėtų Europos centrinio banko ir kitų bankų sąjungos institucijų bei narių politinį ir ekspertinį užnugarį. Nepriklausydama bankų sąjungai, Lietuva turėtų viena dvišalėse derybose tartis dėl užsienio banko sukeltų nuostolių", - rašoma A.Šemetos komentare.

Taip komisaras komentavo Europos Komisijos (EK) antradienį pateiktą vadinamąjį vieningą bankų pertvarkymo mechanizmą ir siūlomą Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyvą.

"Narystė šioje sąjungoje reikštų, kad Lietuvos bankai turės mokėti tam tikrą metinį įnašą į bendrą pertvarkymo fondą. Tačiau net ir bankų sąjungai nepriklausančių šalių bankai turės analogiškus įnašus mokėti į atitinkamus nacionalinius fondus, kurių steigimą numato tarp valstybių narių jau suderėta, nors dar nepriimta, Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyva", - teigė A.Šemeta.

"Bankų sąjunga jau vadinama vienu iš reikšmingiausių ekonominių pasiūlymu po bendros Europos valiutos - euro įvedimo", - teigė A.Šemeta.

Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyva siekiama sukurti mechanizmą, kuris veiktų kredito įstaigoms susidūrus su rimtais sunkumais ir, kad problemų patyrusių bankų pertvarka būtų finansuojama privataus sektoriaus, o ne mokesčių mokėtojų lėšomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS