Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Afganistane nukauti šeši užpuolikai mirtininkai

29/05/2013

Taip pat skaitykite

Į Rusiją atvykusį Kinijos prezidentą Xi Jinpingą prašmatniai sutiko Putinas Rusijos Didysis teatras po skandalų atleido direktorių Musharrafui pateikti kaltinimai dėl Pakistano opozicijos lyderės Bhutto nužudymo Rusijos teismas nutarė nesutrumpinti laisvės atėmimo bausmės "Pussy Riot" narei

Kabulas, gegužės 29 d. (AFP-BNS). Afganų saugumo pajėgos nukovė šešis sprogdintojus mirtininkus, kurie anksti trečiadienį atakavo Pandžšyro provincijos gubernatoriaus biurą, pranešė pareigūnai ir nurodė, kad tai buvo išpuolis viename stabiliausių šalies rajonų.

Į šiaurės rytus nuo Kabulo esantis Pandžšyras, kuriame gyvena daugiausia tadžikai, 1996-2001 metais valdant Talibano režimui buvo pasipriešinimo jam bastionas, o nuvertus talibų valdžią tai buvo viena taikiausių Afganistano provincijų.

Išpuolis, už kurį atsakomybę žiniasklaidai atsiųstoje SMS prisiėmė Talibano sukilėliai, padidins susirūpinimą dėl kovotojų pajėgumo smogti rajonuose, kur jų mažai ir kur maža visuomenės parama jiems.

"Šeši sprogdintojai mirtininkai su policininkų uniformomis atėjo į gubernatoriaus biurą. Mūsų saugumo komanda reagavo ir visi, išskyrus vieną, kuris susisprogdino, buvo nukauti", - sakė gubernatoriaus atstovas Abdul Kabiras Waseqas (Abdul Kabiras Vasekas).

Vienas policininkas žuvo sprogus mirtininko bombai. Ataka prasidėjo maždaug 4 val. ryto ir tęsėsi maždaug valandą.

A.K.Waseqas sakė, kad iš įvykio vietos buvo paimtas ir sprogmenų prikrautas automobilis, kuris nesprogo.

Praėjusį mėnesį sukilėliai pradėjo savo kasmetinį "pavasario puolimą" ir žadėjo naudoti mirtininkų išpuolius, kad aukų būtų kuo daugiau. Talibai taip pat perspėjo prezidento Hamido Karzai (Hamido Karzajaus) vyriausybei dirbančius afganus nuo jos atsiriboti.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS