Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Amerikietis, dešimtmetį nelaisvėje žaginęs tris moteris, nuteistas kalėti iki gyvos galvos

02/08/2013

Taip pat skaitykite

JAV siaubingas tornadas Oklahomos priemiestyje nusinešė 51 gyvybę, 20 vaikų Iškasti poeto Pablo Neruda palaikai JAV ir Irano vadovai per šių šalių istoriją pirmą kartą pasikalbėjo telefonu R. Zemkauskas vaikščiojo su kanadiečiu rašytoju, kuris kepa „napoleonus“

Čikaga, Ilinojus, rugpjūčio 2 d. (AFP-BNS). Buvęs autobuso vairuotojas, kuris dešimtmetį nelaisvėje savo namuose Ohajuje laikė ir žagino tris pagrobtas moteris, ketvirtadienį teismo salėje akis į akį susidūrė viena iš savo aukų ir buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Arielio Castro (Arielio Kastro) maldavimai, kad jis nėra "monstras", liko neišgirsti ir teisėjas Michaelas Russo (Maiklas Rusas) skyrė jam kalėjimo iki gyvos galvos bausmę, be to, pridėjo papildomus 1 tūkst. kalėjimo metų.

"Pone, nėra tokios vietos šiame mieste, nėra tokios vietos šioje šalyje ir nėra tokios vietos šiame pasaulyje tiems, kurie paverčia kitus vergais, kurie seksualiai prievartauja kitus ir kurie žiauriai elgiasi su kitais", - sakė M.Russo.

53 metų A.Castro praėjusią savaitę padarė kaltės pripažinimo pareiškimą, prokurorams sutikus už tai nesiekti mirties bausmės.

Michelle Knight (Mišel Nait), kuri 2002-aisiais, kai jai buvo 20, buvo pagrobta Klivlando gatvėje, su ašaromis akyse sveikino šį susitarimą ir emocingai liudydama teismui sakė, kad mirtis būtų "daug lengvesnė" jos kankintojui.

"11 metų praleidau pragare, o dabar prasideda jūsų pragaras", - kaltinamajam pasakė M.Knight, kai jis laukė savo nuosprendžio.

Padrikai neva mėgindamas atsiprašyti savo aukų, iš kurių teisme dalyvavo tik M.Knight, A.Castro tvirtino, kad veikė pagautas impulso, kurio priežastis - priklausomybė nuo sekso.

"Aš - ne monstras. Aš sirgau", - sakė A.Castro.

Jis teigė, kad iki šiol negali suprasti, kas paskatino jį laikyti nelaisvėje tris moteris, bet tvirtino, kad "tuose namuose buvo santarvė".

Jis taip pat tvirtino, kad aukos melavo, kai sakė, kad jis jas mušė ir žagino, ir pareiškė: "Aš nesu smurtautojas". A.Castro taip pat pridūrė, kad "dauguma to sekso" vyko "abipusiu sutikimu".

Jo nusikaltimai išaiškėjo 27 metų Amandai Berry (Amandai Beri) sugebėjus su savo šešerių metu dukterimi ištrūkti - ji gegužės 6 dieną per užrakintas namo duris prisišaukė kaimyno pagalbos.

Tuose nešvariuose, tamsiuose namuose, kur moterys buvo laikomos užrakintuose kambariuose su lentomis užkaltais langais, buvo rasta daugiau kaip 42 kg grandinių.

Dar siaubingesni buvo liesų, išblyškusių ir sumuštų moterų pasakojimai.

"Padaryta žala buvo kalėjimas iki gyvos galvos", - paliudijo psichiatras Frankas Ochbergas.

Įviliotos į automobilį žmogaus, kurį pažinojo kaip draugės ar klasės draugės tėvą, M.Knight, A.Berry ir Gina DeJesus (Džina DeChesus), kurioms tada buvo 20, 16 ir 14 metų, kentė žiaurų mušimą ir nuolatinį žaginimą.

Maisto joms būdavo duodama tik kartą per dieną, jos labai retai galėdavo nueiti į vonią ir vietoje to turėdavo gamtinius reikalus atlikti į plastikinius kibirus, kurie būdavo "ištuštinami nedažnai", rašė kaltintojai.

M.Knight per 11 nelaisvės metų buvo pastojusi keturis kartus. A.Castro jos nėštumus nutraukė versdamas ją daug dienų badauti ar maitindamas ją sugedusiu maistu, o tada spardydamas jos pilvą ar ant jo šokinėdamas, liudijo detektyvas Andy Harasimchukas (Endis Harasimčukas), kuris apklausė M.Knight po jos išvadavimo.

A.Berry buvo leista išnešioti kūdikį ir ji 2006 metų Kalėdų dieną pagimdė plastikiniame vaikų baseine.

A.Castro išžaginęs savo aukas kartais sviesdavo joms pinigų, kuriuos jos paskui turėdavo grąžinti, jeigu norėdavo ko nors konkretaus iš parduotuvės, liudijo specialusis FTB agentas Andrew Burke'as (Endrius Berkas).

A.Castro taip pat versdavo moteris žaisti rusišką ruletę su ginklu, kuriuo joms nuolat grasindavo.

Klivlando policijos pareigūnė Barb Johnson (Barb Džonson) liudydama pasakojo apie galiausiai išvaduotų moterų šoką ir didžiulį džiaugsmą.

Jai su kolega po A.Berry pabėgimo tikrinant tą tamsų namą, jie išgirdo "trepsėjimą" kojomis, kai sušuko "Klivlando policija".

Kai tie garsai liovėsi, B.Johnson apšvietė save, kad artėjanti moteris galėtų įsitikinti juos tikrai esant policininkus. Tą akimirką M.Knight "tiesiogine to žodžio prasme puolė" į kito pareigūno glėbį.

"Kojom, rankom, tiesiog dusindama jį, - pasakojo B.Johnson. - Ir ji visą laiką kartojo: "Jūs mus išgelbėjot, jūs mus išgelbėjot".

G.DeJesus iš pradžių bijojo išeiti iš savo kambario, pridūrė B.Johnson.

Kaltintojai sakė, jog vadovavosi dienoraščiais, kuriuos moterys rašė ilgus nelaisvės metus, kad pagrįstų daugelį iš 977 kriminalinių kaltinimų A.Castro.

Tie įrašai kalba apie elgesį "tarsi su gyvuliais", apie "kitos išnaudojimo sesijos laukimą", apie "jo grasinimus nužudyti", sakė kaltintojai.

Moterys taip pat rašė apie "svajones vieną dieną pabėgti ir grįžti į šeimą", apie "ilgesį to gyvenimo, kurį kažkada gyveno", ir apie nenumaldomą laisvės troškimą.

DNR testai parodė, kad A.Castro yra A.Berry vaiko tėvas. Jis ne kartą prašė leidimo pamatyti dukrą, bet teisėjas tokius prašymus pavadino "nederamais".

Policija nesupranta, kodėl nė vienas iš tų žmonių, kurie lankydavosi A.Castro kukliame 2207-ajame name Seimuro gatvėje, nesuprato, kas ten vyko. Tarp A.Castro lankytojų buvo jo giminaičiai ir draugė.

A.Berry ir G.DeJesus į teismo posėdį atsiuntė savo šeimos narius, kad jie kalbėtų jų vardu, ir pakartojo prašymus dėl privatumo.

M.Russo, kaip ir daugelis liudytojų, gyrė šias moteris už atsparumą ir drąsą.

"Nors jos siaubingai kentėjo, p.Knight, p.DeJesus ir p.Berry neprarado vilties. Jos ištvėrė ir, iš tikrųjų, nugalėjo", - sakė teisėjas.

"Mes kiekvienai iš jūsų linkime sėkmės ir ramybės jausmo", - pridūrė jis.

       

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS