Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Amras Mussa išrinktas Egipto konstitucinės komisijos vadovu

09/09/2013

Taip pat skaitykite

Rusijoje suimtas chirurgas, pasisavinęs paciento skrandyje rastą maišelį su heroinu Indijos medikai sėkmingai operavo hidrocefalija sergančią mergytę Turkijoje nukritus oro balionui, žuvo vienas brazilų turistas, sužeisti 24 Fukušimos atominėje jėgainėje iš rezervuaro nutekėjo 300 tonų radioaktyvaus vandens

Kairas, rugsėjo 8 d. (AFP-BNS). Buvęs kandidatas į prezidentus ir opozicijos lyderis Amras Mussa (Amras Musa) sekmadienį buvo išrinktas vadovauti Egipto 50 narių komisijai, kuriai yra pavesta parengti naują šalies konstituciją.

Komisija prieš savaitę buvo sudaryta laikinojo prezidento Adly Mansouro (Adlio Mansūro) pavedimu tam, kad po Mohamedo Morsi (Mohamedo Morsi) nušalinimo liepos 3 dieną, būtų parengtas peržiūrėtos konstitucijos projektas.

Ginčijama konstitucija, parengta valdžioje esant M.Morsi, buvo patvirtinta 2012 metų gruodyje per referendumą, kuriame balsuotojų aktyvumas siekė tik 33 procentus.

A.Mussa, buvęs Arabų Lygos generalinis sekretorius ir užsienio reikalų ministras valdant nušalintam prezidentui Hosni Mubarakui (Hosniui Mubarakui), komisijos vadovu buvo išrinktas per pirmą jos posėdį.

Per balsavimą A.Mussa 30 balsų prieš 16 lengvai įveikė savo varžovą, įtakingą teisininką Samehą Ashurą (Samehą Ašurą). Dar du komisijos nariai susilaikė, o du posėdyje nedalyvavo.

A.Mussa vadovauja Nacionaliniam gelbėjimo frontui drauge su buvusiu TATENA vadovu Mohamedu ElBaradei (Mohamedu Elbaradėjumi) ir kairiuoju politiku Hamdeenu Sabbahi (Hamdinu Sabahiu), kuris kaip ir A.Mussa per praėjusį birželį vykusius prezidento rinkimus varžėsi su M.Morsi.

Į Konstitucinę komisiją buvo įtraukti įvairių politinių jėgų atstovai, tačiau M.Morsi Musulmonų brolija atisakė joje dalyvauti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Europa Pasaulis