Muzikantai

PradžiaĮvairenybės

Angelinos Jolie teta mirė nuo krūties vėžio

28/05/2013

Taip pat skaitykite

Italų dokumentinė juosta "Šventasis GRA" laimėjo Venecijos "Aukso liūtą" Septynmetė Scarlett Gurr vairuoja nuosavą mini Ferrari Buvęs JAV prezidentas Bushas siekia pagerinti savo įvaizdį nauju muziejumi Etnos ugnikalnis paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo objektu

Los Andželas, Kalifornija, gegužės 27 d. (AFP-BNS). Holivudo aktorės Angelinos Jolie (Andželinos Džoli) teta pralaimėjo savo kovą su krūties vėžiu, pranešta sekmadienį - vos kelios savaitės po to, kai "Oskaro" laureatė paskelbė, kad jai buvo atlikta prevencinė abipusė mastektomija.

Apie Holivudą rašanti interneto svetainė "E! News" citavo A.Jolie dėdę Roną Martiną, kuris sakė, kad jo žmona Debbie (Debi) - jauniausia A.Jolie velionės motinos sesuo - mirė anksti sekmadienį Palomaro ligoninėje Eskondide Kalifornijoje.

"Angelina visą savaitę palaikė ryšį, o jos brolis Jamie (Džeimis) buvo su mumis, paremdamas mus diena iš dienos", - sakė R.Martinas.

"Abu jie labai mylėjo Debbie ir nors Angie (Endži) šiuo metu negali atvykti, ji atsiuntė savo meilės ir paramos (pareiškimą) ir tai buvo labai miela", - pridūrė jis.

37 metų A.Jolie anksčiau šį mėnesį paskelbė, jog nusprendė ryžtis abiejų krūtų pašalinimo operacijai, kad iki minimumo būtų sumažinta rizika jai susirgti krūties vėžiu. Aktorė yra paveldėjusi geną, kuris smarkiai didina krūties ir kiaušidžių vėžio riziką.

Aktorės partneris, taip pat kino žvaigždė Bradas Pittas (Bradas Pitas) yra priešakyje daugybės žmonių visame pasaulyje, kurie giria A.Jolie sprendimą. Jis pavadino ją didvyre, o jo pavyzdžiu pasekė jos gydytojai, kitos žvaigždės ir tūkstančiai šalininkų, kurie socialiniuose tinkluose giria jos atvirumą.

A.Jolie ir B.Pittas turi šešis vaikus, kurių trys yra įvaikiai. Aktorės motina Marcheline Bertrand (Marčelin Bertrand) 2007 metais mirė nuo kiaušidžių vėžio, būdama 56 metų. Iš jos A.Jolie paveldėjo minėtą geną BRCA1.

A.Jolie gydytojai buvo apskaičiavę, kad dėl to geno rizika A.Jolie susirgti krūties vėžiu buvo 87 proc., o rizika susirgti kiaušidžių vėžiu - 50 procentų. Tai paskatino aktorę imtis ryžtingų veiksmų ir sumažinti riziką mirti jauname amžiuje.

Apie operaciją ji paskelbė straipsnyje "The New York Times", kuriame rašė, kad dabar tikimybė jai susirgti krūties vėžiu yra vos 5 proc., bet liko palyginti didelė rizika susirgti kiaušidžių vėžiu.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS