MuzikantaiMuzikantai

PradžiaEuropa

Atidengtas paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Jogailai bei jo žmonai Jadvyga

31/10/2013

Taip pat skaitykite

"Alitalial" ėktuvas Romos oro uoste nuslydo nuo tūpimo tako Angelos Merkel vėliavos spalvų vėrinys jau turi savo paskyrą "Twitter" Latvijos vyriausybės atsistatydinimas neturės įtakos euro įvedimui, sako finansų ministras Ispanijos karalius Juanas Carlosas atsisako prabangios jachtos

Vilnius, spalio 30 d. (BNS). Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Lenkijos ir Vengrijos ministrais trečiadienį Budapešte atidengė paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Jogailai bei jo žmonai Jadvygai, Lenkijos karalienei ir Vengrijos karaliaus Liudviko Didžiojo dukteriai.

Per ceremoniją L.Linkevičius pažymėjo, kad naujasis paminklas simbolizuoja šimtmečius trunkantį Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimą. Ministras taip pat pabrėžė, kad XIV amžiuje įvykusi Jogailos ir Jadvygos santuoka sujungė Lietuvą su krikščioniškąja Europa ir sustiprino ryšius tarp Vidurio Europos šalių, praneša Užsienio reikalų ministerija (URM).

Budapešto pilies papėdėje esančiame Europos parke Dalios Matulaitės sukurtą paminklą pašventino Vengrijos primas, Estergomo-Budapešto arkivyskupas kardinolas Peteris Erdas ir Vilniaus arkivyskupas augziliaras, vyskupas Arūnas Poniškaitis.

Pasak pranešimo, paminklo atidengimas - vienas svarbiausių akcentų Vengrijoje pristatant Lietuvos kultūrą ir istoriją pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu. Pagrindinis paminklo rėmėjas - Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas, taip pat Užsienio reikalų ministerija.

Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila Lenkijos karaliumi tapo pagal 1385 metais sudarytą Krėvos sutartį. Sutartis sudaryta dėl įnirtingų vokiečių puolimų, joje buvo numatyta, kad Jogaila veda Lenkijos karalaitę Jadvygą, pažada pakrikštyti Lietuvą, atgauti prarastas Lenkijos žemes, paleisti lenkų belaisvius ir "prišlieti" Lietuvą prie Lenkijos.

 

BNS informacija