Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDidžioji Britanija

Britanijoje pavogtas Stradivarijaus smuikas surastas po trejų metų

30/07/2013

Taip pat skaitykite

Būsto kainos Didžiojoje Britanijoje birželį augo 1,2 proc. Britanijos princo Williamo žmona gimdys Švč.Marijos ligoninėje Londone Sprogdinimais prie Britanijos mečečių įtariamas ukrainietis areštuotas dėl musulmono nužudymo Perkate būstą? Ar geriau automobilio parkavimo vietą?

Londonas, liepos 30 d. (AFP-BNS). Didžiosios Britanijos policija antradienį pranešė radusi retą Stradivarijaus smuiką, kurio vertė - apie 1,2 mln. svarų (4,79 mln. litų), pavogtą iš jo savininkės vienos Londono traukinių stoties kavinėje.

Vagys pagrobė senovinį muzikos instrumentą, pagamintą 1696 metais, kartu su dviem strykais iš Korėjoje gimusios smuikininkės Min-Jin Kym (Minčin Kim), kai ji užsuko pavalgyti Londono Justono stotyje.

Smuikas buvo rastas viename name vidurio Anglijoje praeitą savaitė, nurodė policija, nepateikdama daugiau detalių. Dėl 2011 metais įvykdytos vagystės trys žmonės buvo pasiųsti už grotų.

"Ši kelionė buvo labai sudėtinga - vis dar negaliu patikėti, kas nutiko", - sakę 34 metų muzikantė, kai jai buvo grąžintas vertingas instrumentas.

Policija nurodė, kad rastas smuikas buvo tik labai nežymiai apgadintas. Jis buvo rastas savo futliare kartu su pavogtu stryku, pagamintu XIX amžiaus meistro Dominique'o Peccatte'o (Dominiko Pekato) ir kainuojančiu 62 tūkst. svarų (247,6 tūkst. litų), taip pat kitu stryku, pagamintu Bazinų (Bazenų) mokyklos ir vertu 5 tūkst. svarų (20 tūkst. litų).

Italų smuikdirbys Antonio Stradivari (Antonijus Stradivarijus, 1644-1737) daugelio laikomas iškiliausiu visų laikų styginių instrumentų meistru, o jo pagaminti instrumentai yra nepaprastai reti ir vertingi. Manoma, kad jų yra išlikę ne daugiau nei 600.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Britanijoja Pavogtas Stradivarijaus smuikas