Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Bushas "nesijaučia nepatogiai" dėl sprendimo įsiveržti į Iraką

25/04/2013

Taip pat skaitykite

JAV žvalgybos duomenų rinkimo programos padėjo sužlugdyti 50 sąmokslų, teigia NSA vadovas Tornadui nubloškus JAV orų televizijos automobilį nukentėjo vienas žmogus Rusijos prezidentas linki Georgeui W.Bushui greit pasveikti po širdies operacijos Vašingtono karinių jūrų pajėgų centre siautėjęs užpuolikas buvo ūmaus būdo veteranas

Dalasas, Teksasas, balandžio 25 d. (AFP-BNS). Buvęs JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) sako, kad "nesijaučia nepatogiai" dėl sprendimo įsiveržti į Iraką, nepaisydamas naujo kruvino smurto protrūkio toje šalyje.

G.W.Bushas interviu "ABC News", kurį ketvirtadienį davė savo prezidentinės bibliotekos atidarymo proga, sakė, kad istorijai spręsti dėl 2003-iųjų invazijos į Iraką, surengtos nuogąstaujant dėl masinio naikinimo ginklų, kurie taip niekada ir nebuvo ten surasti.

"Nesijaučiu nepatogiai dėl sprendimų priėmimo proceso. Galvoju, kad Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) nušalinimas buvo teisingas sprendimas ne tik dėl mūsų pačių saugumo, bet ir dėl žmonėms suteikto šanso gyventi laisvoje visuomenėje", - sakė G.W.Bushas.

"Tačiau galiausiai dėl to nuspręs istorija ir manęs jau nebebus čia, kad tai pamatyčiau. Kas dėl manęs, debatai baigti. Noriu pasakyti, (kad) padariau, ką padariau. Ir galiausiai istorikai vertins tuos sprendimus", - sakė jis.

Per tą JAV invaziją buvo greitai nuverstas Saddamas Husseinas, bet vėliau prastas situacijos valdymas nulėmė, kad JAVpajėgos buvo įtrauktos į ilgą sukilimą.

G.W.Busho šalininkai sako, kad jis suteikė irakiečiams teisę gyventi laisviems, tačiau kritikai pažymi, kad ta šalis vis dar apimta smurto, o tikros demokratijos viltys blėsta.

Prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama), kuriam galiausiai pavyko 2011-ųjų pabaigoje išvesti JAV pajėgas iš Irako, penktadienį dalyvaus G.W.Busho bibliotekos Dalase atidaryme - kaip ir visi dar gyvi buvę JAV prezidentai.

Irake žuvo daugiau kaip 4,4 tūkst. JAV karių, o dar daugiau buvo suluošinti, be to, po amerikiečių invazijos Irake prasidėjęs smurtas pareikalavo dešimčių tūkstančių civilių irakiečių gyvybių.

Vien per pastarąsias dvi dienas nuo smurto Irake žuvo 125 žmonės, dauguma jų - per susirėmimus ir išpuolius, kuriuose dalyvavo saugumo pajėgos, protestuotojai ir jų šalininkai.

Mažiausiai 268 žmonės buvo sužeisti, 194 jų - per neramumus, susijusius su protestais. Dėl tų neramumų atsistatydino du sunitų ministrai, o šalyje smarkiai padidėjo įtampa.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS