Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Buvusio Čečėnijos prezidento sūnus D.Dudajevas pripažino kaltę dėl pasų klastojimo

27/11/2013

Taip pat skaitykite

JAV nuo bėgių nulėkė traukinys, per įvykusį sprogimą sugriuvo gretimi pastatai Patarimai būsimiems pirmakursiams: būtiniausių daiktų TOP 10 Britanijos premjeras partijos suvažiavime pažadėjo sukurti "galimybių šalį" "Walt Disney" ketina išpirkti savo akcijų už 6-8 mlrd. JAV dolerių

Kaunas, lapkričio 27 d. (BNS). Buvusio Čečėnijos prezidento Džocharo Dudajevo sūnus Degis Dudajevas, teisiamas dėl dokumentų klastojimo ir narkotikų laikymo, savo kaltę pripažino visiškai.

Tai jis pareiškė trečiadienį per Kauno apylinkės teismo posėdį. Jame perskaitytas kaltinamasis aktas. Teisiamieji teigė parodymus duosią po liudytojų apklausos.

D.Dudajevas ir dar trys asmenys kaltinami klastoję Lietuvos pasus. D.Dudajevui taip pat pateikti kaltinimai dėl narkotikų laikymo be tikslo parduoti.

Teisiamieji kaltinami bendradarbiavę klastodami ir gamindami didelį kiekį dokumentų: jie gamino ne tik įvairių šalių asmens pasus, bet ir banko korteles, vairuotojo pažymėjimus. Iš viso jie pagamino per 20 Olandijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Lietuvos piliečiams skirtų dokumentų.

Vienas iš kaltinamųjų - Nerijus Moncevičius - kaltinamas suklastojęs ir daugiau dokumentų. Ne kartą teistas vyras nuosprendžio laukia suimtas.

Visi jie savo kaltę pripažino iš dalies.

D.Dudajevas buvo sulaikytas 2011 metų kovą Kaune. Po ilgai trukusio tyrimo jį sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Operatyvinės veiklos grupės pareigūnai.

Prokuratūra nustatė, kad kaltinamieji iš nenustatytų asmenų įsigijo tikrų Lietuvos pasų, o tada, pagal D.Dudajevo užsakymą, juos suklastojo, sumaketuodami pagal pateiktus gruzinų anketinius duomenis.

Pasieniečiai D.Dudajevą sulaikė pakeliui iš Kauno į Vilnių, kuri jis, kaip įtariama, planavo gruzinams perduoti padirbtus pasus. Automobilyje rasti 7 padirbti Lietuvos piliečio pasai.

Pats kaltinamasis anksčiau yra sakęs, kad norėjo padėti į Europą persikelti kelioms šeimoms, kurioms buvo nesaugu Kaukaze. Jis tikino automobilyje, kuriame aptiktos klastotės, važiavęs kaip keleivis.

Taip pat Čečėnijos prezidento sūnaus automobilyje rasta narkotinių medžiagų.

Kaltinamojo tėvas Džocharas Dudajevas praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje vadovavo čečėnų nepriklausomybės judėjimui ir pasipriešinimo prieš Rusiją kovai. Jis žuvo 1996 metais per pasikėsinimą, surengtą Rusijos slaptųjų tarnybų.

Perskaičius kaltinamąjį aktą, trečiadienį nuspręsta daryti pertrauką - kitame posėdyje planuojama apklausti kaltinamuosius. Kitas posėdis numatytas gruodžio 4 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS

Nuotrauka: http://www.morguefile.com

Čečėnija