Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEkonomika

Darbo rinkoje – profesionalių projektų vadovų trūkumas

01/06/2013

Taip pat skaitykite

Britanijos ekonomika kitąmet atsigaus Latvijos bankų paskolos balandį pigo, indėlių palūkanos didėjo Lietuvoje vis labiau reikia daugiakalbių ekonomistų Lietuva konkurencingumu lenkia kaimynes

Artėjant diplomų teikimo švenčių maratonui, būsimieji absolventai pradeda sukti galvas kokias magistrantūros studijas pasirinkti. Tuo metu specialistai pataria pirmiausia patyrinėti darbo rinką ir išsiaiškinti kokioje srityje darbuotojų labiausiai trūksta.

Visuomenėje pasigirdus kalboms, kad vadyba – sritis, kurioje specialistų pakanka, AB „Lietuvos geležinkeliai“ plėtros departamento direktorius Virgilijus Jastremskas šią informaciją griežtai neigia. „Gerų darbuotojų visada reikėjo ir reikės. Būtent mūsų srityje ypatingai reikalingi projektų vadovai. Šiuo metu turime įgyvendinti projektų už vieną milijardą, šimtą milijonų litų, taigi profesionalių projektų vadovų, vadybininkų poreikis yra pastovus.“ – teigė V. Jastremskas.

Kauno technologijos universitetas, nuolat bendradarbiaudamas su verslo sektoriumi, seka darbo rinkos pokyčius ir ruošia geriausius specialistus. Štai ir šiais metais, pajutus, kad yra didelis poreikis darbuotojų projektinėje veikloje, studentams pristato naują magistrantūros studijų programą – projektų vadybą.

„Bendraujant su studentais ir verslo atstovais, dažnai išgirsdavome, jog reikia stiprių ir visapusiškų projektų vadovų, todėl nusprendėme, kad pats laikas sujungti inžineriją ir vadybą. Projektų vadyboje studentai galės išmokti projektų valdymo paslapčių. O vėliau, studijų eigoje,  pasirinkti kam skirti daugiau dėmesio – viešajam sektoriui ar inžinerinei sričiai. Taigi, galėsime paruošti visapusiškus specialistus“ – aiškino programos koordinatorė prof. Rūta Čiutienė.

Profesorės teigimu, projektinė veikla – labai plati. Koncerto organizavimas, naujo produkto kūrimas, kelio tiesimas – visa tai yra projektai. Juk kiekvienas jų  yra „įrėmintas laike“, turi savo tikslą, pradžią ir pabaigą. Juos visus reikia kontroliuoti, sekti jų kokybę, vertinti. Projektinė veikla yra itin plati ir įvairi, todėl savo vietą joje atras ir menininkas, ir inžinierius, ir technologas.

 „Šią magistrantūros studijų programą turėtų rinktis tie, kurie nori dirbti ambicingose ir drąsiose kompanijose, turėti laisvę priimti nestandartinius sprendimus, turi kūrybinę gyslelę, strateginį mąstymą ir nebijo rizikuoti. Ir tie, kurie savo darbe norėtų gauti sveiką dozę adrenalino, nes ši sritis itin atsakinga.“ – pasakojo programos koordinatorė.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ plėtros departamento direktorius Virgilijus Jestremskas, paklaustas ar tikrai projektų vadovai gauna adrenalino, juokais atsakė: „O kaipgi, jie valdo kelių milijonų vertės projektus, ar įsivaizduojate kaip tai galima daryti nejaučiant jaudulio?“

Visus, kurie drąsiai priima iššūkius, turi aibes idėjų ir svajoja apie dinamišką darbą ir užtikrintą karjerą, Kauno technologijos universitetas kviečia rinktis naują magistrantūros studijų programą – projektų vadybą.

KTU Rinkodaros ir Komunikacijos inf.

Deimantė Greičiūnaitė
redaktorė
Kauno technologijos universitetas