Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Depardieu neigia, kad "liūdną Prancūziją" paliko dėl mokesčių

17/03/2013

Taip pat skaitykite

Ispaniją rugpjūtį aplankė rekordinis turistų skaičius Malyje žuvo penktas prancūzų karys Rumunijoje riaušių policija išvaikė skalūnų dujų gavybos priešininkus Estijos premjeras savo poste dirba jau 3 tūkst. dienų

Briuselis, kovo 17 d. (AFP-BNS). Pavadindamas Prancūziją liūdna vieta, kuriai vadovauja vyriausybė be įkvėpimo ir kur žmonėms viskas jau "įgriso", aktorius Gerard'as Depardieu (Žeraras Depardjė) šeštadienį pažėrė savo buvusiai tėvynei nemenką dozę kritikos, tačiau neigė, kad paliko ją dėl mokesčių.

Interviu Belgijos televizijai "Notele", kuris buvo nufilmuotas šeštadienįir turi pasirodyti svetainėje www.notele.be, 63 metų aktorius sakė, kad Prancūzijos problema pirmiausia yra " energijos trūkumas".

"Prancūzija yra liūdna ir aš galvoju, kad prancūzams viskas įgriso.Įsitikinimų trūkumas ... Atrodo, kad vyriausybė nežino, kaip dirbti savo darbą", - pareiškė jis.

Kalbėdamas apie Prancūzijos prezidentą Francois Hollande'ą (Fransua Holandą) jis sakė: "Tai jo pirmas kartas,jis niekada nėra dirbęs ministro poste. Jis turėjo tik Korezą, kuris išgyvena deficitą".

Korezas yra regionas šalies centro provincijoje, kur F.Hollande'as pradėjo savo politinę karjerą.

G.Depardieu praėjusių metų pabaigoje suglumino ir supykdė prancūzus bei jų politikus, kai priėmė prezidento Vladimiro Putino pasiūlymą dėl Rusijos pilietybės ir gavo naująjį pasą. Daugelis tai laikė aktoriaus atsisakymu mokėti mokesčius.

Kino žvaigždė jau tada buvo mokesčių išeivis Belgijoje - jis pasekė kai kurių turtingiausių Prancūzijos verslininkų pavyzdžiu ir anksčiau 2012 metais persikraustė už sienos dėl F.Hollande'o socialistų vyriausybės planųdaugiau kaip milijono eurų metinėms pajamoms taikyti 75 proc. mokesčius.

G.Depardieu, kuris buvo prisisegęs dvigalvio erelio - Rusijos simbolio -ženklelį ir kuriam už nugaros kabojo didelis vytinamas kumpis, atrodėatsipalaidavęs. Jis kalbėjo iš Belgijos Nešeno kaimo netoli Prancūzijos sienos, kur apsigyveno.

"Tai ne tisai tiesa", - sakė jis, komentuodamas teiginius, kad išsikraustė iš Prancūzijos dėl mokesčių, ir pridūrė, kad jau sumokėjo "50 proc." mokesčių Belgijoje. Pasak jo, jis Belgijoje gyvena ne tam, "kad užsidirbtų".

Nešenas yra vos už 200 km nuo Paryžiaus Charles'io de Gaulle'io (Šarlio de Golio) oro uosto, be to, jis čia turi draugų, o vietos mėsa yra labai geros kokybės - visa tai ir sugundė jį išsikraustyti iš Prancūzijos, paaiškino jis.

Vis dėlto, anot jo, F.Hollande'o fiskalinė politika "tai jau per daug".

Prancūzų premjeras Jeanas-Marcas Ayrault (Žanas Markas Airo) ir kultūros ministrė Aurelie Filippetti (Oreli Filipeti), kurie griežtai kritikavo G.Depardieu išsikraustymą į užsienį, taip pat sulaukė aktoriaus įvertinimo.

"Negali kritikuoti žmogaus, kuris moka 87 proc. mokesčių", - sakė jis.

G.Depardieu yra sakęs, kad 2012-aisiais sumokėjo 85 proc. pajamų mokesčio ir kad per 45-erius darbo bei verslo metus Prancūzijoje į valstybės iždąsumokėjo 145 mln. eurų.

Interviu "Notele" jis taip pat papasakojo apie planus pirkti restoranąnetoli Nešeno, be to, sakė turintis kino projektų Jungtinėse Valstijose ir,žinoma, Rusijoje.

bns.lt