Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Ekspertai: benzino kainos perkopimas 5 litų ribą bus trumpalaikis

30/08/2013

Taip pat skaitykite

V.Uspaskichas, V.Gapšys ir V.Vonžutaitė pripažinti kaltais dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo Vilniuje atidaryta svarbi transporto jungtis Internete paviešinti galbūt Lietuvos diplomatų pokalbių įrašai - informacinė provokacija, teigia L.Linkevičius Mirties bausmės grąžinimas prieštarautų Konstitucijai, pažymi Seimo teisininkai

Vilnius, rugpjūčio 30 d. (BNS). Nors degalinių tinklų atstovai jau kalba, kad dėl krizės Sirijoje už litrą 95 markės benzino netrukus gali tekti mokėti ir daugiau kaip 5 litus, su tokia nuomone sutinka ne visi ekspertai.

Jei benzino kaina ir perkops 5 litų ribą, tai bus tik trumpalaikis brangimas, penktadienį rašo "Kauno diena".

Banko "Finasta" vyriausioji analitike Rūta Medaiskytė prognozuoja, kad pasaulinės naftos kainos, bent artimiausiomis dienomis, dar gali padidėti, bet ji nesutinka, kad aplinkybės šiandien tikrai yra tokios, kad pateisintų naftos brangimą, tarkime, iki 150 JAV dolerių už barelį.

"Pirma, Sirija naftos neeksportuoja jau nuo 2011 metų. Antra, Sirija net nėra tranzito šalis naftos eksportui, skirtingai nei Egiptas. Ir, galų gale, Sirija net nėra didelio turizmo šalis, dėl ko, tarkim, galėtų nukentėti su turizmu susiję verslai, kaip kad buvo Egipto atveju. Tad ir naftos kainų šuolį greičiau reikėtų vertinti kaip trumpalaikį, o ne ilgalaikį reiškinį", dienraščiui teigė R.Medaiskytė.

Didmenine prekyba degalais užsiimančios bendrovės "Orlen Lietuva" viešųjų ryšių direktorius Audrius Stasiulaitis dienraščiui teigė, kad pastarosiomis dienomis didmeninės degalų kainos kiek pakilo, nes kilo ir pasaulinis "Platts" indeksas, pagal kurį jos nustatomos.

"Turime kalbėti apie kiekvieną konkretų atvejį, tad kokia įvykių Sirijoje įtaka "Platts" indeksui bus šį kartą, pasakyti kol kas neįmanoma", - svarstė A.Stasiulaitis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Lietuva Benzini kainos krizė Sirijoje