Muzikantai

PradžiaLietuva

Valdžia svarsto, kaip iš bankų surinkti daugiau pelno mokesčio

26/06/2013

Taip pat skaitykite

Lietuva skurdžiausioms pasaulio valstybėms skirs 8,5 mln. litų Griežta Lietuvos vežėjų patikra Rusijoje turėtų nutrūkti ketvirtadienį Užbaigtas nacionalinis stadionas leistų spręsti kultūrinių renginių organizavimo problemas, sako A.Butkevičius Dėl žarnyno infekcijos Klaipėdos darželyje sunegalavo 36 asmenys

Vilnius, birželio 26 d. (BNS). Valdžia dairosi būdų, kaip kredito įstaigoms uždrausti dėl nuostolingais metais sudarytų specialiųjų atidėjimų patirtus nuostolius perkelti į pelningus metus, rašo "Verslo žinios".

Anot įstatymo autorių, komerciniai bankai tokiu būdu išvengia pelno mokesčio, o bankai įspėja, kad tokiu būdu mėgindama pildyti biudžetą valdžia neskaičiuoja, kokių nuostolių patirs.

"Swedbank" valdybos pirmininkas Marius Adomavičius siūlymą išskirti apmokestinimą tik vienai iš verslo šakų priima it valdžios nuobaudą bankams. Bankininkas pabrėžia, kad neteisinga sutelkti dėmesį vien į pelno mokestį.

Kol VMI ir Finansų ministerija aiškinasi padėtį, Seime jau užbėgta už akių. "Tvarkietis"Remigijus Žemaitaitis parengė alternatyvų įstatymo pakeitimo siūlymą: nustatyti tik kredito įstaigoms taikomą išimtį, draudžiančią mokestiniu laikotarpiu patirtus nuostolius perkelti į kitus metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS