Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDidžioji Britanija

Ekvadoras sako, kad jo ambasadoje Londone rastas slaptas mikrofonas

03/07/2013

Taip pat skaitykite

Karališkieji asmenys "prie telefono laukia" Kate kūdikio gimimo Britų karo laivas prisišvartavo Gibraltare Knygų apie Harį Poterį autorė Rowling anonimiškai parašė romaną apie nusikaltimus Lietuvos Ambasadorė Londone pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES prioritetus tarptautiniame atsakingos bankininkystės ir finansų forume

Kitas, liepos 3 d. (AFP-BNS). Ekvadoro ambasadoje Londone, kur slepiasi "WikiLeaks" įkūrėjas Julianas Assange'as (Džulianas Asandžas), buvo rastas slaptas mikrofonas, paskelbė Ekvadoro užsienio reikalų ministras.

Ricardo Patino (Rikardas Patinjas) sakė, kad trečiadienį bus paskelbta, iš kur atsirado "blakė", ir kad bus pareikalauta paaiškinimų iš su tuo susijusios šalies. Plačiau jis nekomentavo.

"Blakė" buvo rasta per įprastinį patikrinimą prieš jo vizitą į Londoną birželio 16 dieną, sakė jis reporteriams.

Mikrofonas buvo rastas ambasadorės Anos Alban biure.

R.Patino sakė neteigiantis, kad tas mikrofonas yra susijęs su JAV žvalgybinę informaciją nutekinusio Edwardo Snowdeno (Edvardo Snoudeno), kuris paprašė politinio prieglobsčio Ekvadore, istorija.

JAVE.Snowdeno ieško dėl kaltinimų šnipinėjus, kurie jam buvo pateikti už informacijos apie didžiulio masto telefonų ir interneto stebėjimo programą paskelbimą.

J.Assange'as, kurio organizacija prieš kelerius metus nutekino daugybę diplomatinio susirašinėjimo pranešimų ir informacijos apie Irako bei Afganistano karus, Ekvadoro ambasadoje Londone gyvena jau metus.

Švedija jo ieško norėdama apklausti dėl įtariamų lytinių nusikaltimų, bet jis baiminasi, kad švedai jį perduos amerikiečiams.

Lankydamasis Londone R.Patino susitiko su britų užsienio reikalų sekretoriumi Williamu Hague'u (VIljamu Heigu), bet joks susitarimas dėl J.Assange'o nebuvo pasiektas.

Didžioji Britanija atsisako leisti J.Assange'ui saugiai išvykti iš ambasados ir išskristi į Ekvadorą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS