Muzikantai

PradžiaLietuva

Griežta Lietuvos vežėjų patikra Rusijoje turėtų nutrūkti ketvirtadienį

25/09/2013

Taip pat skaitykite

D.Grybauskaitė išvyko į JAV susitikti su B.Obama Vilniaus ikimokyklinukus dėl vietos stokos darželiuose norima iškelti į mokyklas Lietuvis už 17 mln. litų įsigijo banką Baltarusijoje LSU atsiveria galimybės Kazachstane ir Kinijoje

Vilnius, rugsėjo 25 d. (BNS). Rusijos įvesta griežta Lietuvos vežėjų patikra turėtų būti nutraukta ketvirtadienį, sako užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas.

"Neoficialiais duomenimis, lygtai viskas turėtų nutrūkti 26 dieną", - žurnalistams po Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdžio trečiadienį sakė R.Kriščiūnas.

Pasak jo, jei Rusija nenutrauks savo veiksmų, bus svarstoma, kokių priemonių imtis. "Tikrai nežinome, ar tas įvyks (bus nutraukta sugriežtinta patikra - red.) 26 dieną, todėl mes su Europos Komisija palaikome intensyvius ryšius, ir Komisija yra pasiruošusi imtis bet kokių žingsnių, kuri sąlygotų sprendimo paiešką. Kalba eitų apie tam tikrus formalius formatus, galima kreiptis per Pasaulio prekybos organizaciją", - sakė viceministras.

Rugsėjo pradžioje Rusija sugriežtino lengvųjų automobilių patikrą pasienyje, o prieš porą savaičių - ir vilkikų. Europos Komisija praėjusią savaitę perspėjo Rusiją, kad Lietuvos vežėjams taikomos sugriežtintos patikros procedūros gali prieštarauti Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reikalavimams.

Lietuvos vežėjai vėliau pranešė, kad Rusija nuodugniai nebetikrina vilkikų su greitai gendančiais kroviniais.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt