Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Indiją šokiravusio grupinio studentės išžaginimo dalyviai nuteisti mirti

13/09/2013

Taip pat skaitykite

Rygoje gelbėtojai baigė darbus sugriuvusiame prekybos centre "Maxima", kur žuvo 54 žmonės Putinas gavo du Berezovskio laiškus su atgaila, bet į juos neatsakė Našlių ir našlaičių pensijos - ir į trečiąsias šalis Valstybės vadovai pabrėžia K.Bobelio nuopelnus išeivijoje ir Lietuvos Seime

Delis, rugsėjo 13 d. (AFP-BNS). Visą Indiją šokiravusio grupinio išžaginimo Delio autobuse bylą nagrinėjantis teisėjas penktadienį visiems keturiems atsakovams skyrė mirties bausmes, o sausakimša teismo salė pratrūko plojimais.

Teisėjas Yogeshas Khanna (Jogešas Khana) sakė, kad ši byla dėl pernai gruodį įvykdyto studentės grupinio išžaginimo ir nužudymo patenka į "rečiausiųjų" kategoriją ir kad pateisinama gali būti tik mirties bausmė.

"Šiais laikais, kai nusikaltimų prieš moteris daugėja, teismas negali pro pirštus žiūrėti į šį siaubingą aktą", - sakė jis.

Teismo salei pratrūkus plojimais, 23 metų studentės, kuri pernai gruodį Delio autobuse buvo žiauriai išžaginta ir nužudyta, tėvas sakė, kad džiaugiasi teisėjo sprendimu.

"Mes labai džiaugiamės. Teisingumas buvo įvykdytas", - sakė jis žurnalistams teismo salėje, šalia stovint žmonai ir sūnums.

Jo žmona sakė, kad jų dukters "noras pagaliau buvo įvykdytas".

Vienas atsakovų, Vinay Sharma (Vinajas Šarma), paskelbus nuosprendį apsiverkė.

Anksčiau visi keturi įtariamieji su ašaromis akyse įžengė į ankštą teismo salę išklausyti savo bausmių.

Antradienį jie buvo pripažinti kaltais dėl virtinės kaltinimų, tarp jų - nužudymo ir grupinio išžaginimo.

Indijoje buvo triukšmingai reikalaujama mirties bausmės V.Sharmai, Akshay Thakurui (Akšajai Thakurui), Pawanui Guptai (Pavanui Guptai) ir Mukeshui Singhui (Mukešui Singhui), kurie gruodžio 16 dieną autobuse užpuolė tą fizioterapijos studentę ir jos draugą.

Kaltintojams trečiadienį pareiškus, kad ši gauja yra atsakinga už baisų nusikaltimą, aukos motina meldė teisėjo skirti mirties bausmes.

Penktadienį prie teismo rūmų budėjo didelės galimoms riaušėms pasirengusios policijos pajėgos, į teismą vedanti gatvė buvo užtverta.

Indijoje iki praėjusio lapkričio, kai buvo įvykdyta mirties bausmė vieninteliam išgyvenusiam 2008 metų atakų Mumbajuje vykdytojui, aštuonerius metus galiojo neoficialus moratoriumas dėl mirties bausmių. Kelios savaitės po tos egzekucijos buvo pakartas žmogus iš Kašmyro, nuteistas dėl prieš 10 metų įvykdyto parlamento užpuolimo.

Per trečiadienio posėdį gynybos advokatai įrodinėjo, kad teisėjas turėtų atsispirti "politiniam spaudimui" ir skirti gaujos nariams kalėjimo iki gyvos galvos bausmes, nes atsakovai yra jauni, dar neturintys 20-ies arba esantys dvidešimt kelerių metų.

Gaujos narių giminaičiai taip pat meldė išsaugoti jiems gyvybes.

Antradienį skelbdamas verdiktą po septynis mėnesius trukusio teismo proceso, Y.Khanna pripažino atsakovus kaltais dėl "šaltakraujiško bejėgės aukos" nužudymo.

Šio nusikaltimo auka dėl kovos už savo gyvybę pelnė Narsiosios širdies pravardę. Ši byla labai emocingai vertinama šalyje, pasibjaurėjusioje kasdieniais pranešimais apie grupinius išžaginimus ir lytinę prievartą vaikų atžvilgiu.

Vien Delyje šiais metais policija gavo 1 098 pareiškimus dėl išžaginimo, penktadienį paskelbė "The Times of India".

Po antradienio verdikto laikraščiai aprašinėjo šiurpias minimo nusikaltimo detales, neišskiriant vidinių sužalojimų, kuriuos ta studentė patyrė niekinama surūdijusiu metaliniu strypu prieš tai, kai nuoga buvo išmesta iš autobuso.

Jos sužalojimai buvo tokie baisūs, kad ji beveik po dviejų savaičių Singapūro ligoninėje mirė. Prieš mirtį ji buvo trumpam atgavusi sąmonę ir artimiesiems bei draugams pasakė trokštanti, kad jos užpuolikai sudegtų.

Atsakovų advokatai jau sakė, kad apskųs nuosprendžius Delio aukštajame teisme, o tai reikš ne vienus argumentų ir atidėliojimo metus lėtumu garsėjančioje Indijos teismų sistemoje.

Savo apeliacijoje gynyba tikriausiai sieks švelnesnių bausmių kai kuriems gaujos nariams ir įrodinės, kad tai buvo spontaniškas, o ne iš anksto suplanuotas nusikaltimas.

Šalyje buvo kilęs didelis pasipiktinimas po to, kai nepilnamečių teismas penktąjį tos gaujos narį praėjusį mėnesį nuteisė tik trejiems metams pataisos namuose. Tai buvo didžiausia įstatymo leidžiama bausmė nepilnamečiui.

Visi gaujos nariai gyveno Ram Daso stovykloje - nelegaliame lūšnyne Delio pietuose - ar netoli jo. Buvę jų kaimynai ragino įvykdyti jiems mirties bausmes.

"Jie nusipelno griežčiausios bausmės ... Apie perauklėjimą negali būti nė kalbos", - sakė kaimynas Mauras Singhas, kuris pažadėjo, kad dalys žmonėms saldainius, jeigu teisėjas pasiųs atsakovus į kartuves.

Masinių protestų krečiama vyriausybė skubiai priėmė naujus įstatymus dėl išžaginimų ir nurodė minimą bylą paspartintai nagrinėti specialiame teisme.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS