Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

Indonezijoje per prieglobsčio ieškančių Mianmaro budistų ir musulmonų susirėmimą žuvo aštuoni žmonės

05/04/2013

Taip pat skaitykite

"Pašalpų gatvė" sulaukė ne tik populiarumo, bet ir didžiulio pasipriešinimo Latvijoje gedima prekybos centro griūties aukų; blėsta viltys rasti daugiau likusių gyvų žmonių Nepaisant nuogąstavimų dėl Fukušimos 2020-ųjų olimpiadą rengs Tokijas JAV ir jų sąjungininkai ruošiasi potencialiam kariniam smūgiui Sirijoje

Medanas, Indonezija, balandžio 5 d. (AFP-BNS). Aštuoni žmonės penktadienį žuvo per susirėmimą tarp Indonezijoje prieglobsčio ieškančių Mianmaro budistų ir musulmonų, kilusį viename sulaikymo centre Sumatros saloje, pranešė policija.

Susirėmimas įsiplieskė apie 2 val. vietos (ketvirtadienį 22 val. Lietuvos) laiku Belavano uosto imigrantų sulaikymo centre, veikiančiame Šiaurės Sumatros provincijoje, sakė vietos policijos atstovas Heru Radenas Prakoso (Heru Radenas Prakosas).

"Nežinome, kiek tarp žuvusiųjų yra budistų ir kiek musulmonų, arba kaip prasidėjo šis susirėmimas. Tačiau preliminarios išvados rodo, kad jie buvo mirtinai uždaužyti mediniais daiktais", - pažymėjo H.R.Prakoso.

Šis incidentas įvyko neseniai prasiveržus smurtui tarp budistų ir musulmonų centriniame Mianmare, kai žuvo bent 43 žmonės. Per šią smurto bangą buvo naikinamos mečetės ir musulmonų namai, o kai kurie įvykių liudininkai sakė, kad šie veiksmai, regis, buvo gerai organizuoti.

Sumatros sulaikymo centre gyvena 280 prieglobsčio ieškančių Mianmaro piliečių ir žvejų, neteisėtai gaudžiusių žuvis Indonezijos vandenyse, nurodė H.R.Prakoso.

Indonezijos krantus pasiekia vis daugiau laivų, kuriais plaukia žmonės, bėgantys nuo smurto Mianmare. Daugeliui atvykėlių tenka ilgai gyventi sulaikymo centruose, laukiant Jungtinių Tautų (JT) sprendimo dėl pabėgėlių statuso.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS