Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Indonezijoje per sprogimą prie budistų šventyklos sužeistas vienas žmogus

05/08/2013

Taip pat skaitykite

Klivlande rastos gyvos prieš daug metų dingusios trys moterys Pasaulio ralio čempionato etapas - Suvalkijoje? Europos Sąjungoje dėl vėžio per metus prarasta 126 mlrd. eurų Britanijoje netikru pistoletu ginkluotas moksleivis apiplėšė banką

Džakarta, rugpjūčio 5 d. (AFP-BNS). Indonezijos sostinėje Džakartoje vienas žmogus buvo sužeistas, driokstelėjus sprogimui prie vienos budistų šventyklos, pirmadienį pranešė policija.

Nedidelės galios sprogstamasis užtaisas buvo detonuotas prie Ekajanos budistų centro sekmadienio vakarą, nurodė policija.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, bomba sprogo šventyklos viduje prie stiklinių durų, bet padarė tik nedidelę žalą. Ten padėtas antras užtaisas tik paskleidė dūmus, bet nesprogo, sakė nacionalinės policijos vyriausiasis detektyvas Sutarmanas.

Nacionalinės policijos atstovas Ronny Sompie (Ronis Sompis) pridūrė, kad per šį išpuolį buvo "sužeistas vienas žmogus, kuriam buvo nubrozdinta ranka".

Šventyklos pareigūnas Ponijanas Liaw (Ponidžanas Liau) sakė naujienų agentūrai AFP, jog apsaugos vaizdo kamerų įrašai rodo, kad baltus marškinius vilkėjęs vyras įėjo į maldos namus ir prieš išeidamas padėjo prie dvejų durų du žalius paketus su bombomis.

Sprogimas nugriaudėjo tuojau po to, nurodė jis.

Viename pakete buvo užrašas "Mes atsiliepiame į rohinjų šauksmus", teigė P.Liaw.

Indonezijoje, kurios musulmonų bendruomenė yra didžiausia pasaulyje, didėja pyktis dėl musulmonų rohinjų mažumos padėties kaimyniniame Mianmare, kuriame dauguma gyventojų yra budistai.

Policija gegužę sužlugdė sąmokslą susprogdinti bombą Mianmaro ambasadoje Džakartoje, kurį organizavo griežtosios linijos islamistai, didėjant pasipiktinimui dėl rohinjų patiriamų persekiojimų.

Kelis smurto proveržiai tarp budistų ir musulmonų Mianmare aptemdė tarptautines viltis dėl toje šalyje vykdomų dramatiškų politinių reformų po dešimtmečius trukusio kariškių valdymo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS