Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Internete paviešinti galbūt Lietuvos diplomatų pokalbių įrašai - informacinė provokacija, teigia L.Linkevičius

01/08/2013

Taip pat skaitykite

Teisingumo ministerija siūlo įstatymu pripažinti neregistruotą partnerystę Lietuvos galimybės įsivesti eurą priklausys nuo kitų metų biudžeto projekto - I.Šimonytė Madeleine McCann byloje įvardinami 20 įtariamieji A. Mamontovas: "Lietuvius atskiriu iš to, kad visame pasaulyje mane sutikę jie sako "Laba diena"

Vilnius, rugpjūčio 1 d. (BNS). Internete paviešinti galbūt Lietuvos diplomatų pokalbių telefonu įrašai - informacinė provokacija, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pasak jo, ministerija atlieka šio įvykio tyrimą.

"Trečiadienį pavedžiau Užsienio reikalų ministerijos Generalinei inspekcijai ištirti šį įvykį ir galiu tik apgailestauti, kad pastaruoju metu apskritai yra padaugėję informacinių provokacijų, todėl reikia visa tai kruopščiai ištirti. Tie dalykai, kurie dabar skleidžiami, neturi nieko bendro su valstybės pozicija", - BNSketvirtadienį sakė L.Linkevičius.

Liepos 8 dieną svetainėje youtube.com išplatinti įrašai, viename iš kurių, kaip nurodoma, kalbasi du Lietuvos diplomatai. Viename iš kelių dalių įrašų, kaip preziumuojama, vienas iš dviejų pašnekovų yra Užsienio reikalų ministerijos Rytų partnerystės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kumetaitis, kitas - Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška.

Nurodoma, kad diplomatų pokalbis vyko šių metų balandžio 4 dieną 12.50 val. (https://www.youtube.com/watch?v=bFGf9E089SY).

Įraše kalbantys vyrai neformaliai aptaria būsimą premjero Algirdo Butkevičiaus vizitą į Rusijos miestą Sankt Peterburgą, ministro ir viceministrų bendravimo ypatumus, dalijasi pastabomis apie Azerbaidžano ir Armėnijos santykius, asmeninėmis pažiūromis šių šalių konflikto klausimu, azerbaidžaniečių ir armėnų suaktyvėjimą Lietuvos institucijoje sprendžiant su jais susijusius klausimus, draugystės su Kalnų Karabachu grupės įkūrimą Seime.

Liepos 8 dieną svetainėje youtube.com paviešintas ir pokalbis apie Turkmėnistaną. Pastarasis įrašas neva darytas balandžio 18 dieną. (https://www.youtube.com/watch?v=QuIrIlF6weM).

Jame kalbasi du vyrai, kurių vienas, nurodoma, yra Lietuvos ambasadorius Azerbaidžiane Artūras Žurauskas. Antrasis teiraujasi ambasadoriaus ryšių su Turkmėnistanu, pristato gautus kvietimus investuoti šioje šalyje.

Visi pokalbių įrašai subtitruoti anglų kalba.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS