Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Irake siautėja "karas su mečetėmis"

20/05/2013

Taip pat skaitykite

Londono Sitis netiki finansinių sandorių mokesčiu JAV nuo bėgių nulėkė traukinys, per įvykusį sprogimą sugriuvo gretimi pastatai Lietuvos ūkininkams ir vargani tautiečiai šeichais rodosi Čekijos vaistinėse pradėta teisėtai prekiauti marihuana

Bagdadas, gegužės 20 d. (AFP-BNS). Irake siautėja "karas su mečetėmis" - kruvini išpuoliai prieš sunitų mečetes ir šiitų maldos vietas huseinijas, panaudojant įvairiausius ginklus, pradedant bombomis ir baigiant minosvaidžio sviediniais.

Dešimtys šiais metais įvykdytų išpuolių pakurstė tarpkonfesinę įtampą tarp Irako sunitų mažumos ir šiitų daugumos, ir paskatino kai kuriuos tikinčiuosius tiesiog neiti į maldos vietas.

"Padažnėjo abipusės atakos prieš sunitų ir šiitų mečetes, - sakė politikos analitikas Ihsanas al Shammari (Ihsanas Šamaris). - Tai - karas su mečetėmis".

Irakiečiai beveik kasdien smurtą kenčia nuo 2003 metų invazijos, kuriai vadovavo JAVir kurios metu buvo nuverstas diktatorius Saddamas Husseinas (Sadamas Huseinas). Kovotojai iki šiol kone kasdien rengia išpuolius prieš saugumo pajėgas ir civilius gyventojus, o dabar dar nusitaikė ir į mečetes.

Per vieną didžiausių išpuolių, praėjusį penktadienį po maldų, dvi bombos sprogo prie sunitų mečetės Baakuboje, esančioje į šiaurę nuo Bagdado.

Viena bomba sprogo tikintiesiems išeinant, o kita - žmonėms susirinkus pirmojo sprogimo vietoje. Iš viso žuvo 41 žmogus.

Sekmadienį premjeras Nuri al Maliki (Nuris Malikis) paragino penktadieniais vienoje didelėje Bagdado mečetėje rengti bendras šiitų ir sunitų maldas.

"Tie, kurie taikosi į mečetes, yra ir sunitų, ir šiitų priešai, ir planuoja įžiebti (tarpkonfesinę) nesantaiką", - sakoma jo pareiškime.

Įtampa tvyro tarp šiito N.al Maliki vyriausybės ir sunitų, kurie kaltina valdžią, jog ji stumia jų bendruomenę į paribį neteisingais sulaikymais bei kaltinimais dalyvavimu terorizme.

Jungtinių Tautų (JT) pasiuntinys Martinas Kobleris kreipėsi į Irako lyderius ragindamas sustabdyti smurtą, taip pat - ir išpuolius prieš mečetes.

"Visų lyderių atsakomybė - sustabdyti kraujo liejimą, - sakė M.Kobleris. - Maži vaikai gyvi sudega automobiliuose. Tikintieji pakertami savo pačių mečetėse. Tai daugiau negu nepriimtina".

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS