Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Irake sprogdinimų virtinės aukų padaugėjo iki 34

16/05/2013

Taip pat skaitykite

Šiandien minima Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Filipinuose per ugnikalnio išsiveržimą žuvo keturi žmonės Indijos uoste sprogo povandeninis laivas, kuriame buvo 18 žmonių Londone vyksta filmo apie princesę Dianą premjera

Bagdadas, gegužės 16 d. (AFP-BNS). Irake 34 žmonės žuvo per virtinę sprogdinimų, pranešė saugumo pareigūnai, kurie nurodė, kad šalyje tvyrant įtampai tarp šiitų vadovaujamos vyriausybės ir sunitų mažumos, daugiausia tokių išpuolių įvykdyta Bagdado šiitų rajonuose.

Automobiliuose padėtos bombos sprogo Kazimijos ir Sadro rajonuose Bagdado šiaurėje, Saidijoje sostinės pietuose, Maštale, Bagdad Džadidoje ir Huseinijoje miesto rytuose. Per šiuos sprogimus žuvo 19 žmonių; dar 58 buvo sužeisti.

Zafranijos rajone Bagdado rytuose sprogus pakelės bombai žuvo du policininkai.

Tuo tarpu valstybinė televizija "Iraqiya" citavo už Bagdadą atsakingą saugumo vadovybę, kuri pranešė, kad sostinėje buvo neutralizuotos dar keturios bombos.

Atsakomybės už smurtą neprisiėmė jokia grupuotė, bet koordinuoti išpuoliai yra mėgstama su tarptautiniu teroristų tinklu "al Qaeda" susijusių sunitų kovotojų taktika.

Daugiausiai aukų pareikalavęs pavienis dienos išpuolis buvo įvykdytas Kirkuke, kur sprogus automobilyje padėtai bombai žuvo aštuoni ir buvo sužeisti dar aštuoni žmonės.

Vėliau prie Kirkuko policijos viršininko kortežo sprogo pakelės bomba, o netoliese - automobilyje padėta bomba. Per šiuos du sprogimus žuvo du ir buvo sužeisti dar devyni žmonės.

Vieno sprogimo vietoje Kirkuke apdegę žmonių palaikai buvo sudėti į maišą ant neštuvų. Netoliese atsisėdęs nuolaužomis nubertoje gatvėje pravirko vienas gelbėtojas.

Kito sprogimo vietoje gelbėtojai iš žarnos pylė vandenį ant automobilio su apdegusiais kūnais; tame automobilyje, atrodo, matėsi pajuodęs vaiko veidas.

Į šiaurę nuo Bagdado esančioje Tarmijoje motociklu atvažiavęs mirtininkas atakavo policijos patikrinimo postą. Čia žuvo vienas ir buvo sužeisti keturi žmonės.

Per išpuolius Irako šiaurėje esančiame Mosule žuvo du policininkai, o dar du buvo sužeisti.

Trečiadienio smurtas vyko kitą dieną po to, kai per išpuolius Irake žuvo 16 žmonių, kurių 12 buvo nušauti užpuolikams atakavus kelias alkoholio parduotuves Bagdade.

Šalyje tvyro didelė įtampa tarp premjero šiito Nuri al Maliki (Nurio Malikio) vyriausybės ir Irako sunitų mažumos, kuri kaltina valdžią represijomis prieš jų bendruomenę - neteisingais areštais, kaltinimais dalyvaujant terorizme ir kitais dalykais.

Smurto mastas Irake, palyginti su piku 2006-2007 metais, yra sumažėjęs, bet išpuoliai tebėra dažni ir per pirmuosius keturis šių metų mėnesius pareikalaudavo po daugiau nei 200 gyvybių.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS