Muzikantai

PradžiaĮvairenybės

Italijos kino režisierius Carlo Lizzani žuvo iškritęs iš balkono

06/10/2013

Taip pat skaitykite

Angelinos Jolie teta mirė nuo krūties vėžio 66metų vyrui gydytojai pasakė, jog jis iš tiesų yra moteris Grace Kelly vaikaitė laukiasi ir susižadėjo "Choro" žvaigždė Monteithas mirė nuo heroino ir alkoholio kokteilio, pranešė koroneris

Roma, spalio 6 d. (WENN-BNS). Italijos kino režisierius Carlo Lizzani (Karlas Licanis) žuvo, kaip pranešama, iškritęs iš savo namo balkono Romoje.

Apie 91 metų kino kūrėjo mirtį Italijos žiniasklaida pranešė šeštadienį, o vietos naujienų agentūros nurodė, kad pareigūnai aiškinasi, ar tik šitas incidentas nebuvo savižudybė.

C.Lizzani režisavo 1968 metų filmą "Milano banditai" (Banditi a Milano) ir ketverius metus vadovavo prestižiniam Venecijos kino festivaliui. Jis taip pat bendradarbiavo su kitais režisieriais, tarp jų Jeanu-Lucu Godardu (Žanu Liuku Godaru), Bernardo Bertolucci (Bernardu Bertolučiu) ir Pieru Paolo Pasolini (Pjeru Paolu Pasoliniu).

Jis buvo nominuotas JAV Kino akademijos apdovanojimui už scenarijų Giuseppe De Santiso (Džuzepės De Santiso) 1950 metų filme "Kartūs ryžiai" (Riso Amaro), taip pat pelnė pripažinimą už scenarijų Roberto Rossellini (Roberto Roselinio) filmui "Vokietija, nuliniai metai" (Germania anno zero).

Italijos prezidentas Giorgio Napolitano (Džordžas Napolitanas), kuris buvo C.Lizzani draugas kelis dešimtmečius, pagerbė režisieriaus atminimą, girdamas jo indėlį "kine, kultūroje ir mūsų šalies demokratiniame vystymesi".

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt