Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Italijos uostamiestis gedi laivybos nelaimės aukų

09/05/2013

Taip pat skaitykite

Vokietijos partijos ragina rengti referendumus priimant svarbiausius ES sprendimus ES ateina galas medienos dūmais rūkytiems gaminiams ES nutraukė derybas su Kijevu. Neramumai Ukrainoje tęsiaisi Euro įvedimas Latvijoje skatins ekonomikos plėtrą ir finansų stabilumą, sako premjeras

Roma, gegužės 9 d. (AFP-BNS). Italijos Genujos uostamiestis ketvirtadienį gedėjo žuvusiųjų, gelbėtojams tebeieškant žmonių, galėjusių likti gyvų per avariją, kai krovininiam laivui įsirėžus į valdymo bokštą žuvo mažiausiai septyni žmonės.

Judriausiame Italijos uostamiestyje vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, neveikė parduotuvės, o tūkstančiai miesto gyventojų, rodydami solidarumą žuvusiųjų šeimoms, susirinko į gedulingą nelaimės aukų paminėjimą, kuriam vadovavo miesto meras Marco Doria (Markas Dorija).

Trečiadienio vakarą vienas konteinerinis laivas įsirėžė į Genujos uosto laivybos valdymo bokštą. Per tą incidentą dar keturi žmonės buvo sužeisti, o dviejų tebeieškoma, tačiau baiminamasi, kad dingusieji neišgyveno.

Uosto locmanas, kuris manevravimo metu pats buvo laive "Jolly Nero", ir kurį kartu su laivo kapitonu Roberto Paoloni (Robertu Paoloniu) apklausia tyrėjai, nurodė manantis, kad nelaimė įvyko dėl variklio techninio gedimo.

Į Neapolį krovininius automobilius ir konteinerius gabenęs laivas valdymo bokšto link plaukė atbulas, o tada turėjo pakeisti kryptį ir išplaukti į atvirą jūrą, atlikdamas įprastą manevrą.

"Kapitonui pasakiau, kad mes per daug priartėjome prie Džano (Giano) prieplaukos. Tada staiga laivas nustojo reaguoti į komandas. Jis tapo nebevaldomas", - sakė locmanas Antonio Anfossi (Antonijus Anfosis), kurį cituoja dienraštis "Il Secolo XIX".

"Mes pabandėme sustoti, bet negalėjome. Rėžėmės į valdymo bokštą ir tai buvo viskas", - pasakojo A.Anfossi pridurdamas, jog laivas manevravo maždaug trijų mazgų greičiu.

"Laivas buvo nevaldomas. Nepavyko vėl užvesti variklių. (Kapitonas) pabandė kartą, kitą, o tada jis pranešė, kad kilo problemų, sušukdamas: "Gedimas, gedimas!", - pasakojo A. Anfossi.

"Turėjome sustabdyti "Jolly Nero", todėl pamėginome išmesti inkarą", bet buvo jau per vėlu ir po sekundės laivas rėžėsi į 50 metrų aukščio valdymo bokštą stiklinėmis sienomis, jį nuversdamas.

"Nesijaučiu kaltas. Man dabar ašarų metas", - kalbėjo A.Anfossi.

Iš šio valdymo bokšto buvo kontroliuojama laivyba visoje šiaurės vakarinėje Italijos dalyje, todėl transporto priežiūros pareigūnams teko įrengti laikiną valdymo sistemą per netoliese esantį Savonos uostą, siekiant užtikrinti tolesnį laivų eismą šiame judriame rajone.

Tuo tarpu Genujos uosto vadovas Luigi Merlo (Luidžis Merlas) laikraščiui "La Repubblica" patikino, kad manevras, kurį bandė atlikti "Jolly Nero", šiame uoste yra atliekamas 14 tūkst. kartų per metus. Vis dėlto jis pripažino kad uostą reikėtų modernizuoti.

"Laivai darosi vis didesni ir didesni, o šis uostas buvo projektuotas XIX šimtmečio pradžioje. Turime jį praplėsti, kad jis atitiktų šiuolaikiniams reikalavimams", - kalbėjo L.Merlo.

Pasaulyje žinomas architektas Renzo Piano (Renzas Pianas), kuris yra gimęs Genujoje, "La Repubblica" sakė, kad gerai žino tą vietą, kurioje įvyko nelaimė, nes vaikystėje ten su tėvu eidavo žiūrėti įplaukiančių laivų.

"Tai, kas įvyko, yra nenormalu ir siaubinga", - sakė R.Piano.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS