Muzikantai

PradžiaAzija

Izraelio prezidentas sveikina popiežių Pranciškų ir kviečia jį apsilankyti Šventojoje Žemėje

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Nepale sudužus lėktuvui žuvo pilotas ir turistas iš Kinijos Indijos medikai sėkmingai operavo hidrocefalija sergančią mergytę Irake per sprogimus prie policijos nuovados ir mokyklos žuvo 15 žmonių Šiaurės Korėjoje paskirtas naujas ginkluotųjų pajėgų ministras

Izraelio prezidentas sveikina popiežių Pranciškų ir kviečia jį apsilankyti Šventojoje Žemėje

Jeruzalė, kovo 14 d. (AFP-BNS). Izraelio prezidentas Shimonas Peresas (Šimonas Peresas) ketvirtadienį sveikino popiežiaus Pranciškaus išrinkimą, sakė, kad jis atstovauja "šventam kuklumui", ir pakvietė jį apsilankyti Šventojoje Žemėje.

"Naujai išrinktas popiežius reprezentuoja atsidavimą, Dievo meilę, taikos meilę, šventą kuklumą ir naują kontinentą, kuris dabar bunda", - sakė Sh.Peresas kitą dieną po to, kai naujuoju Katalikų Bažnyčios vadovu buvo išrinktas argentiniečių kardinolas Jorge Mario Bergoglio (Chorchė Marijus Bergoljas), tapęs pirmuoju per visą istoriją pontifiku iš Lotynų Amerikos.

"Labiau nei bet kada mums reikia dvasinio vadovavimo, ne vien tik politinio", - sakė Sh.Peresas per susitikimą su lenkų katalikų dvasininkais, kuris įvyko jo rezidencijoje Jeruzalėje. Prezidento komentarus citavo jo spaudos tarnyba.

"Kur politiniai lyderiai gali nesutarti, dvasiniai lyderiai gali susivienyti - susivienyti aplink viziją, susivienyti aplink vertybes, susivienyti aplink tikėjimą, kad galime padaryti pasaulį geresnį gyventi. Tegu Viešpats laimina naująjį popiežių", - sakė S.Peresas.

Jis taip pat pakvietė Pranciškų "kaip galima anksčiau apsilankyti Šventojoje Žemėje".

"Jis bus laukiamas svečias Šventojoje Žemėje, kaip įkvepiantis žmogus, kuris gali prisidėti prie bandymų atnešti taiką į audringą rajoną", - sakė Izraelio prezidentas.

Pasak jo, Vatikano ir žydų tautos santykiai "dabar yra geriausi per pastaruosius 2 tūkst. metų" ir jis tikisi, kad tie santykiai "augs savo turiniu ir gelme".

bns.lt