Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Japonija iškvietė Kinijos pasiuntinį dėl laivų netoli ginčijamų salelių

08/08/2013

Taip pat skaitykite

Rusijos policija konfiskavo paveikslą, kuriame Putinas dėvi moteriškus apatinius Kinai prieš lytinį išnaudojimą: "Miegok su manimi, o ne su vaikais" JAV prezidento Obamos vizitas Jordanijoje Kaire per ginkluotą išpuolį prezidento Mursi šalininkų demonstracijoje nužudyta 16 žmonių

Tokijas, rugpjūčio 8 d. (AFP-BNS). Tokijas ketvirtadienį iškvietė Pekino pasiuntinį dėl to, kad Kinijos vyriausybės laivai įplaukė į Japonijos teritorinius vandenis netoli salelių, dėl kurių abi Azijos gigantės yra įsivėlusios į piktą teritorinį ginčą.

Kinų laivai į tą rajoną įplaukė trečiadienį ir ketvirtadienį ryte vis dar buvo jame, pranešė Užsienio reikalų ministerija. Tai ilgiausias įsibrovimas nuo to laiko, kai šis ilgai rusenęs ginčas pernai vėl įsiplieskė.

Dėl naujausio incidento Tokijas pareiškė protestą ambasadoriaus pareigas einančiam Han Zhiqiangui (Han Džičiangui), sakė Japonijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

"Kinijos šalis argumentavo savo ... poziciją ir sakė, kad negali sutikti su Japonijos protestu", - sakė jis po kinų diplomato susitikimo su pareigūnais Tokijuje.

Pastaraisiais mėnesiais kinų vyriausybiniai laivai ne kartą įsibrovė į vandenis aplink Senkaku salas - potencialų "karštą rajoną", kuris, pasak kai kurių stebėtojų, gali tapti net ginkluoto abiejų šalių konflikto priežastimi.

Pekinas taip pat reiškia pretenzijas į šias saleles, kurias kinai vadina Diaoju. Rytų Kinijos jūroje esantis salynas yra turtingame žvejybiniame rajone, be to, manoma, kad ten po jūros dugnu glūdi daug gamtinių išteklių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Tokijas Pekinas Laivai