Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Jurginės arba St. George's Day - beprasmė šventė ar potenciali oficiali išeiginė?

23/04/2013

Taip pat skaitykite

Šiaurės Korėja grasina atsakomaisiais smūgiais dėl JAV ir Pietų Korėjos pratybų Daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos valstybės įmonių gali būti privatizuotos per 5-8 metus Indonezijoje vėl išsiveržė Sinabungo ugnikalnis Irake per dvi dienas smurto žuvo 118 žmonių

Jurginės arba Saint George’s day – tai pavasario žalumos šventė, minima balandžio 23 dieną daugelyje krikščioniškų šalių.

Vyrauja dviprasmiškos nuomonės dėl St. George’s dienos šventimo Jungtinėje Karalystėje. Britanija tarsi pasiskirstė į priešingas stovyklas: “Už’ ir “Prieš’, kad ši diena taptų oficialia švente. 

Vieni teigia, jog tai netikra, 1990m. išgalvota šventė su pramanytomis tradicijomis, siekiant parduoti kuo daugiau alaus, kiti kuria savanorių grupes, skatinančias šią dieną paskelbti nedarbo diena. Net trys ketvirtadaliai Anglijos žmonių norėtų, jog balandžio 23-oji būtų paskelbta oficialia Bank Holiday.

Dabartinės Jurginių šventimo tradicijos turi daug bendra su pagoniškoje Lietuvoje švęsta Jorėsarba Jūrės švente. Toji šventė buvo švenčiama pavasarį, sniegui nuo laukų nutirpus ir upių ledui išėjus.

Katalikų bažnyčia, atsižvelgdama į senovines pavasario žalumo šventimo tradicijas, jas sutapatino su Šv.Jurgio – gyvulių globėjo diena. Tikėta, kad Šv.Jurgis gali nukreipti ir audros debesis, todėl jį garbino ne tik artojai, bet ir žvejai. Senovėje Jurginių šventės trukdavo keliolika dienų. Jurginės buvo skirtos apeigoms, susijusioms su pirmaisiais pavasario darbais, gyvulių išginimu į lauką. Pirmą kartą išgenamus gyvulius apmušdavo arba paglostydavo jų nugaras žilvičio šaka su „kačiukais“, kad jie būtų apvalūs, riebūs, sveiki ir saugūs nuo vilkų. Taip pat tą dieną protėviai aukodavo apeiginę duona.

Būkite pasveikinti visi Jurgiai ir Jurgos!