Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaSveikata ir grožis

Kaip kelionėse racionaliai išsaugoti žavesį

23/05/2013

Taip pat skaitykite

Kodėl nuolat kenčiame pilvo skausmus? Saldžiausias pasaulyje? Miegas... Per didelis cukraus kiekis kraujyje - sumažinkime Nėščia moteris mirė kai vietoj apendicito jai buvo pašalintos kiaušidės

Kad ir kur bebūtų, merginos, moterys visada stengiasi išlikti gražios, žavios, kerinčios. Tokiomis būti jos trokšta ir kelionių, atostogų metu. Bėda tik, kad įprastų grožio priemonių – viso savo vonios spintelių turinio į kelionę nepasiimsi.

Kokias kosmetikos ir kūno priežiūros priemones derėtų pasirinkti, kad keliaujant nenukentėtų, būtų išsaugotas grožis ir kelioniniame krepšyje rastųsi daugiau vietos suknelėms, kitiems reikmenims?

Į kelionę - be vonios spintelės turinio

     „Tikrai, ar vyktumėte savaitgaliui į kaimą, ar atostogauti, pakeliauti ir pasidairyti užsienyje, reikėtų apgalvotai pasirinkti grožio priemonių krepšelį. Vien veido odos priežiūros priemonių (pienelio, toniko, akių makiažo valiklio, kremo ir kt.) galima prisikrauti pilną, vos pakeliamą kelioninį krepšį. Tik ar tai būtina ir išmintinga? Gudrios, protingos kruopščiai atsirenka kosmetiką ir be jos į tą patį krepšį lengvai sutalpina viską, ko bet kokios trukmės kelionėje joms reikia. Ir panėšėti nėra sunku“, - paprašyta patarti, šypsojosi patyrusi farmacininkė, Alantos (LT, Molėtų r.) vaistinės vedėja Stasė Kemėšienė.

     Pasak vaistininkės, net ir išmaniausioms vien lūpų dažų ir tušo blakstienoms kelionėje nepakanka. Pasiimamos kosmetikos atrankos pagrindiniu kriterijumi būtina laikyti intensyvų drėkinimą ir apsauginę funkciją.

     Nors ir lauktų ramiausias poilsis, kelionė odai ir plaukams gali sukelti nemažą stresą. Juos vargina temperatūrų skirtumai, ilgas laikas automobilyje, autobuse, lėktuve ar laive. Todėl reikėtų turėti priemonių, kurios padėtų kovoti su žalingu aplinkos poveikiu. Į bet kokią kelionę patartina pasiimti intensyviai drėkinantį veido ir kūno kremą bei apsauginį šampūną.

Taupo vietą ir pinigus

     Keliaujant vien vandeniu nepavyks visiškai pašalinti per dieną susikaupusių nešvarumų ir makiažo likučių. Todėl vaistininkė pabrėžė, jog ypač svarbu į kelionę pasiimti ir veido valymo priemonę.

     „Siūlyčiau rinktis universalią, tokią, kuri atstotų ir akių makiažo valiklį, ir toniką, ir pienelį. Tinka drėgnos servetėlės arba specialūs vatos lapeliai. Kelionėse ypač patogūs vatos lapeliai su valomaisiais ekstraktais. Lietuvoje neseniai gauti, dar naujiena „Visage Solution 2 in 1“. Jie yra sausi, tačiau jau su pieneliu: pakanka užlašinti arbatinį šaukštelį vandens ir jais galima valyti odą. Taip galima sutaupyti ne tik vietos lagamine, bet ir pinigų – kitų odos valymo priemonių pirkti nebereikia“, – pataria S. Kemėšienė.

Pasak farmacininkės, didžiausiu keliautojų išsigelbėjimu yra universalios priemonės. Išmintingai jas pasirinkus, kelionėje galima išsiversti vos su keletu buteliukų.

    Keliaujant reikėtų leisti odai pailsėti nuo pudros. Norint suteikti odai gaivumo ir gyvybingumo, dera pasitikėti skaistalais. Juos galima tepti tiesiai ant drėkinamojo kremo. Jei jų po ranka nėra, vietoje skaistalų galima naudoti ir paprasčiausius rausvus lūpų dažus.

     Veido kremą, makiažo pagrindą ir apsauginį kremą nuo saulės atstoja itin populiarūs vadinamieji BB kremai su SPF apsauga. Jie ne tik drėkina odą, bet veikia ir kaip lengvas, nedidelius trūkumus paslepiantis makiažo pagrindas.

     Norint kelionėje palepinti kūno odą, rekomenduojama pasiimti nedidelį indelį kūno aliejaus. Jį galima naudoti ne tik vietoje kūno losjono, bet ir vietoje skutimosi putų. Saulėtuose kraštuose aliejus padeda nuraminti odą po saulės vonių.

Grožio ritualai susikrovus krepšį

     S. Kemėšienė nešykšti ir kitų vertingų, grožį tausoti padedančių patarimų. Medikė rekomenduoja prieš išvykimą nušveisti veido odą šveitikliu ir, atsižvelgiant į savo odos tipą, palepinti ją drėkinamąja arba valomąja kauke.

     Plaukams patariama skirti nenuplaunamo kondicionieriaus – taip plaukai ilgiau nepraras jiems taip būtinos drėgmės. Be to, jei teks ilgai sėdėti lėktuve arba autobuse, verta susukti plaukus į švelnų šaliką – jis apsaugos plaukus ir neleis jiems susivelti.

     Nagų prieš kelionę lakuoti neverta – tampant krepšius lakas gali greitai nutrupėti. Verčiau juos nupoliruoti ir patepti alyvų aliejumi.

     Odai būtinas drėkinimas ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, todėl kelionės metu reikėtų gerti daug vandens.

Šarūnas Preikšas „Euro press service“ (EPS)