Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Kraštutinių dešiniųjų rašytojas Paryžiaus katedroje nusižudė dėl gėjų santuokų

22/05/2013

Taip pat skaitykite

"Žvaigždžių karų" operatorius Gilbertas Tayloras mirė būdamas 99 metų JAV manekenė Lisa D'amato laukiasi berniuko Italijos gydytojai atkakliai, bet beviltiškai kovojo dėl "Sopranų" žvaigždės gyvybės Minesota tapo 12-ąja gėjų santuokas įteisinusia JAV valstija

Paryžius, gegužės 22 d. (AFP-BNS). Paryžiaus Dievo Motinos katedroje antradienį priešais altorių nusišovė kraštutinių dešiniųjų rašytojas ir aktyvistas Dominique'as Venneris (Dominikas Veneris), kuris paliko pareiškimus, smerkiančius gėjų santuokas ir imigraciją.

78 metų eseistas D.Venneris buvo susijęs su Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų ir nacionalistų grupe. Policija pranešė, kad jis nusišovė iš pistoleto, kelios minutės po 16 val. (17 val. Lietuvos laiku), ir kad žmonės iš katedros, kurių joje tada buvo maždaug 1,5 tūkst., buvo be jokių incidentų evakuoti.

D.Venneris paliko laišką, kurį po jo mirties per konservatyvų radiją "Radio Courtoisie" perskaitė draugas, ir paskutinį esė savo tinklalapyje.

Juose smerkiamas ir neseniai priimtas įstatymas dėl gėjų santuokų legalizavimo, ir imigracija iš Afrikos.

"Tikiu, jog būtina paaukoti save, kad nutraukčiau mus apėmusią letargiją, - sakoma per radiją perskaitytame jo laiške. - Nusižudau, kad pažadinčiau miegančias sąžines".

D.Vennerio savižudybę kaip politinį gestą gyrė kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto (FN) lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen).

"Pagarba Dominique'ui Venneriui, kurio paskutinis, didžiai politinis aktas buvo (atliktas) siekiant pažadinti Prancūzijos žmones", - "Twitter" parašė M.Le Pen. Tačiau vėliau ji pridūrė, kad "Prancūzija atsinaujins ir išsigelbės su gyvenimu ir viltimi".

Katedros rektorius monsinjoras Patrickas Jacquinas (Patrikas Žakenas) AFP sakė, kad D.Venneris prieš nusižudydamas ant altoriaus padėjo laišką. Šaltinis policijoje sakė, kad tame laiške išdėstytos panašios mintys kaip ir D.Vennerio tinklalapyje.

"Mes jo nepažinojome, jis katedroje nuolat nesilankydavo", - sakė P.Jacquinas ir pridūrė manantis, kad žmogus šioje katedroje nusižudo pirmą kartą.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS