Muzikantai

PradžiaAzija

Kuveito teismas skyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę emyrą įžeidusiai mokytojai

11/06/2013

Taip pat skaitykite

Dešimties užsieniečių mirtis Pakistane yra smūgis šalies turizmui Indijoje nuo ciklono nukentėję gyventojai grįžta į sugriautus namus Talibano lyderis Afganistano rinkimus vadina "laiko švaistymu" Amras Mussa išrinktas Egipto konstitucinės komisijos vadovu

Kuveitas, birželio 10 d. ("Reuters"-BNS). Kuveito teismas pirmadienį skyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę mokytojai, kuri socialiniame tinkle "Twitter" įžeidė emyrą, vieną religinę grupę ir kurstė pakeisti šalies valdantįjį režimą, informavo su byla susiję šaltiniai.

37-erių Huda al-Ajmi (Huda Adžmi) yra pirma žinoma moteris, nuteista už JAV palankios Persijos įlankos valstybės vadovo, kuris pagal konstituciją yra "neliečiamas" kritiką.

Kuveitas pastaraisiais mėnesiais už emyro šeicho Sabaho al Ahmado al Sabaho (Sabaho Ahmado Sabaho) juodinimą yra nubaudęs kelis "Twitter" vartotojus. Jų teismai sulaukė kritikos užsienyje ir visuomenės pasipiktinimo pačiame Kuveite.

Pasak šaltinių, teismas dukart skyrė H.Ajmi penkerių metų laisvės atėmimo bausmę už emyro įžeidimą ir dar vieną vienerių metų laisvės atėmimo bausmę - už neįvardytos religinės grupės įžeidimą.

"Tai aukščiausia numatyta bausmė tokiose bylose", - sakė šaltinis.

H.Ajmi kol kas dar nėra suimta ir gali apskųsti teismo nuosprendį, sakė šaltiniai.

Tokie atvejai, kai moterys atlieka bausmę už politinio pobūdžio nusikaltimus, Kuveite yra gana reti. Ši šalis yra laikoma mažiausiai žodžių laisvę varžančių arabų valstybių Persijos įlankoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS