Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Lietuva krizės išvengtų panaikinusi biudžeto deficitą - B.Christensenas

07/11/2013

Taip pat skaitykite

Egipte smurtas nusinešė mažiausiai 464 gyvybes, pranešė pareigūnai Lindsay Sandiford, britų tautybės močiutė, susiduria su mirties bausmės grėsme Uždaromi policijos skyriai Londone apsunkins nusikaltėlių gyvenimą? Kojinių mezgimo čempionatas tampa tradicija

Vilnius, lapkričio 7 d. (BNS). Lietuvai kitos ekonominės krizės išvengti padėtų nulinis biuždeto deficitas, teigia "Dankse Capital" vyriausiasis analitikas Bo Bejstrupas Christensenas, ketvirtadienį rašo "Verslo žinios".

"Pirmiausia, viešasis sektorius turėtų grįžti prie subalansuoto biudžeto, tai yra sumažinti biudžeto deficitą iki nulio, o ateityje, privačiam sektoriui pradėjus labai stipriai augti, dar griežtinti fiskalinę politiką. Nors privatus sektorius 2004-2006 metais augo labai sparčiai, daugelio šalių biudžetas nebuvo subalansuotas. Spartaus ekonominio augimo metai yra būtent tie, kai šalis turi laikytis griežtos fiskalinės politikos, o ne tuomet, kai šalį užpuola krizė", - interviu "Verslo žinioms" sakė B. Bejstrupas Christensenas.

"Antra, reikėtų stebėti kreditavimo lygį šalyje. Jei pastebima, kad itin daug skolinama gyventojams ar įmonėms, reikia imtis veiksmų, kurie užtikrintų finansų sistemos stabilumą ir ją stiprintų. Tokiu atveju palūkanų kėlimas greičiausiai nepadės, o tik pakenks eksportuojančioms bendrovėms", - pridūrė analitikas. Be to, pasak jo, reikia stebėti, ar tam tikro sektoriaus augimas turi tęstinumą, ar yra tik ekonominis burbulas.

 

BNS informacija