Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEkonomika

Lietuvoje auga integruotos komunikacijos poreikis

25/08/2013

Taip pat skaitykite

Svarbiausių pasaulio biržų indeksai Rytų Europos akcijų biržų indeksai "Pfizer" ketina išpirkti akcijų už 10 mlrd. JAV dolerių Naftos kainos Azijoje kopia aukštyn

Trys iš penkių klientų prašo integruotų komunikacijos sprendimų

Gana vangiai atsigaunant atskiroms komunikacijos rinkos šakoms, pastebima, kad įmonės, siekdamos veiklos efektyvumo,  vis labiau domisi integruotos komunikacijos sprendimais. Augantį rinkoje integruotos komunikacijos vertės suvokimą ir poreikį rodo vienos didžiausių Lietuvoje komunikacijos agentūrų grupių „Idea Group“  2012 m. veiklos rezultatai.

 

Daugiau nei pusė pajamų – iš integruotų projektų

Per pastaruosius penkerius metus akivaizdžiai didėjo grupės pajamos būtent iš integruotų projektų ir klientų, kuriems paslaugas integruotai teikė kelios skirtingų sričių agentūros, priklausančios grupei. Pernai tokios pajamos sudarė 66 proc. visų „Idea Group“ pajamų, o 2008 m. – tik 6 proc.

 

„Būdami bemaž vienintele de facto integruotai dirbančia komunikacijos agentūrų grupe, aiškiai matome pokyčius rinkoje. Dabar trys iš penkių atėjusių klientų nebeprašo tiesiog „outdoor’o“ ar „gerų kainų“, o nori „komunikacijos sprendimų“, klausia patarimų. Vis dažniau ieškoma partnerio, kuris matytų visumą, sujungtų taškus ar sudėliotų juos ant visų reikalingų „i““, – sako „Idea Group“ vadovė Lietuvoje Ieva Vozbutaitė-Beliauskė.

 

Anot I. Beliauskės, Estijoje pokyčiai dar ryškesni – prieš kelerius metus vos pusė klientų norėjo komunikacijos paslaugų paketo „iš vienų rankų“, o pagal 2012 m. rezultatus jų buvo jau trys iš keturių.

 

Sąskaitų – už 20 mln. litų

Bendras „Idea Group“ augimas Lietuvoje pagal 2012 m. audituotus duomenis sudarė 2 proc. Pernai grupės pajamos Lietuvoje sudarė beveik 20 mln., t. y. 192 74 990 litų, o konsoliduotos grupės pajamos Baltijos šalyse buvo apie 70 mln. litų. Bendras grupės veiklos pelnas lyginant su pernai augo 8 proc. ir siekė beveik puspenkto milijono litų.

 

Be tokių ilgamečių klientų kaip „Red Bull“,„Reckit-Benkizer“, „Nivea“ „Vilniaus margarino gamykla“, „Moment credit“,„Vilniaus degtinė“, „Deichmann“, 2012 m. prie įmonės klientų portfelio Lietuvoje prisijungė  „Google“,„Mineraliniai vandenys“, „Lietuvos draudimas“, o šiemet grupė pradėjo dirbti su „Borjomi“, „Panorama“, „Nestle“, „Bonduelle“, „Suslavičius-Felix“ ir kitais Lietuvos bei tarptautiniais prekių ženklais.

 

Labiausiai augo viešųjų ryšių ir skaitmeninės rinkodaros agentūros

Iš visų „Idea Group“ sudarančių komunikacijos įmonių 2012 m. labiausiai Lietuvoje augo skaitmeninių sprendimų ir ryšių su visuomene agentūra, kurios augimas pernai siekė 20 proc.

 

„Idea PR“ vadovė Kristina Milčienė komentuoja: „Tradicinė reklama ir komunikacijos priemonės – aktualios. Išmintingas jų panaudojimas kartu su viešųjų ryšių ir skaitmeninės rinkodaros įrankiais didina komunikacijos efektyvumą. Tokiu būdu skaitmeninės rinkodaros ir ryšių su visuomene agentūros tampa vis svarbesnės strategiškai planuojant komunikaciją, nes integruoti projektai užtikrina geresnę investicijų gražą klientams.“

 

Apie IDEA GROUP

Lietuvoje „Idea Group“ jungia asocijuotas tarptautinio „Havas“ komunikacijos agentūrų tinklo nares: žiniasklaidos planavimo agentūrą „Idea Havas Media“, skaitmeninės rinkodaros „Idea Havas Digital“, reklamos kūrybos „Idea“ ir ryšių su visuomene agentūrą „Idea PR“.

 

Prieš 17 metų Estijoje įkurta „Idea Group“ bendrovė dabar vienija 14 komunikacijos agentūrų. 2012 metais bendros grupės pajamos  (iš pagrindinės veiklos) viršijo 20 mln. eurų, o trijose Baltijos šalyse esančiuose jos padaliniuose dirbo apie 150 komunikacijos specialistų.

Ieva Vozbutaitė-Beliauskė
 

Lietuva