Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaLietuva

Lietuvos bankas pristato euro įvedimo poveikį šalies ekonomikai

03/10/2013

Taip pat skaitykite

Izraelio prezidentas: R.Meilutytė ir D.Grybauskaitė įrodo, kad ateitis priklauso moterims Ant bėgių užlipusi karvė sustabdė traukinį Vilniaus savivaldybė ieško, kaip atsiskaityti su Gariūnų gatvės rangovais Dalius Mertinas savo naują partnerį lepina sūrio gabalėliais

Vilnius, spalio 3 d. (BNS). Lietuvos bankas ketvirtadienį pristatys euro įvedimo poveikio šalies ekonomikai kiekybinį vertinimą.

Lietuvos banko ekonomistų parengtoje apžvalgoje pateikiamas euro įvedimo galimos ekonominės naudos kiekybinis vertinimas, taip pat vertinama, kokio dydžio galėtų būti su euro įvedimu susijusios sąnaudos, pranešė centrinis bankas.

Spaudos konferencijoje, kuri prasidės 11 val., dalyvaus Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorė Rūta Rodzko.

Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos. Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metais. Analitikai teigia, kad šis rodiklis kelia didžiausią grėsmę siekiui eurą įsivesti 2015 metais.

Latvija eurą ketina įsivesti kitąmet.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt