Muzikantai

PradžiaLietuva

Lietuvos bankas pristato euro įvedimo poveikį šalies ekonomikai

03/10/2013

Taip pat skaitykite

Norvegija – Lietuvos energetinio saugumo partnerė Prezidentė pabrėžia, kad dėl ES biudžeto dar laukia balsavimas Gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais, kariuomene ir bažnyčia Nuo liepos 1d. prasižengę pradedantys vairuotojai turės mokytis papildomai

Vilnius, spalio 3 d. (BNS). Lietuvos bankas ketvirtadienį pristatys euro įvedimo poveikio šalies ekonomikai kiekybinį vertinimą.

Lietuvos banko ekonomistų parengtoje apžvalgoje pateikiamas euro įvedimo galimos ekonominės naudos kiekybinis vertinimas, taip pat vertinama, kokio dydžio galėtų būti su euro įvedimu susijusios sąnaudos, pranešė centrinis bankas.

Spaudos konferencijoje, kuri prasidės 11 val., dalyvaus Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorė Rūta Rodzko.

Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos. Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metais. Analitikai teigia, kad šis rodiklis kelia didžiausią grėsmę siekiui eurą įsivesti 2015 metais.

Latvija eurą ketina įsivesti kitąmet.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt