Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Linas Linkevičius kviečia dalintis savo sėkmės istorijomis, pozityviai garsinančiomis Lietuvą

12/05/2013

Taip pat skaitykite

Kauno „Žalgiris“ mes iššūkį Lenkijos vicečempionams Londone Pakistano uostamiestyje bombos sprogimas užmušė šešis žmones JAV senatorius McCainas buvo nuvykęs į Siriją susitikti su sukilėliais V.Uspaskichas atvyko į teismą, tačiau posėdyje nepasirodė V.Vonžutaitė

Gegužės 11 d. Lietuvos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje vyko metinis lietuvių bendruomenės organizacijų Jungtinėje Karalystėje susitikimas, kuriuo buvo minimas I – ojo Britanijos lietuvių Seimo 75 - metis. Renginį organizavo ambasada ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad kiekvienas motyvuotas lietuvis ar su Lietuva save siejantis asmuo yra reikalingas Lietuvai ir savo žiniomis, idėjomis, patirtimi gali prisidėti prie valstybės ir visuomenės pažangos, jos gerovės kūrimo. „Kviečiu dalintis savo sėkmės istorijomis, pozityviai garsinančiomis Lietuvą. Kiekvienas iš Jūsų kas dieną ir nuolatos reprezentuojate Lietuvą savo veikla, elgesiu, mąstymu, kultūra. Gerbkite Lietuvos kultūrą ir istoriją, supažindinkite su ja britus, nes geriau pažinę Lietuvą, jie geriau pažins ir Jus“, - sakė ministras.

Renginyje diskutuota apie išeivijos vaidmenį Lietuvos istorinėje perspektyvoje, apžvelgtos Pasaulio lietuvių bendruomenės aktualijos, užsienio lietuvių žiniasklaida.

Susitikimo metu pranešimus skaitė VDU Lietuvių išeivijos instituto vadovas prof. habil. dr. E. Aleksandravičius ir istorikas K. Raškauskas, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė D. Navickienė, M. Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro vadovė J. Steponaitienė, leidinio „Pasaulio lietuvis“ redaktorė D. Dokšaitė, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės Tarybos pirmininkė Ž. Ilgūnaitė, Londono Sičio lietuvių klubo valdybos narė M.Fedoravičiūtė, „Santaros Šviesos“ klubo koordinatorius R. Vingras, Lietuvių komercijos rūmų prezidentė O. Jachimovič  ir kitų lietuvių bendruomenės organizacijų atstovai.

Taip pat renginio metu Užsienio reikalų ministro padėkomis pagerbti Ž. Ilgūnaitė (už aktyvią veiklą Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenėje) ir kunigas P. Tverijonas (už bažnyčios ir tikinčiųjų bendruomenės telkimą ir lietuvybės puoselėjimą). Išeiviui, Lietuvos nepriklausomybės stiprintojui ir lietuvybės puoselėtojui R. Kinkai įteiktas Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas “Lietuvos diplomatijos žvaigždė”.