Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Maištingasis popiežius ragina kelti "audrą" vyskupijose

26/07/2013

Taip pat skaitykite

"Amazon" įkūrėjas Bezosas perka "The Washington Post" už 250 mln. dolerių Į Valdovų rūmus atgabenti du XVI amžiaus gobelenai Berlusconi skirta septynerių metų kalėjimo bausmė byloje dėl santykių su nepilnamete prostitute Pirmajai pasaulyje tirpiai kavai „Nescafe“ – 75-eri

Rio de Žaneiras, liepos 26 d. (AP-BNS). Popiežius Pranciškus ketvirtadienį pademonstravo maištingą būdą, ragindamas jaunuosius katalikus sudrebinti Bažnyčią ir kelti "audrą" savo vyskupijose, išeinant į gatves skleisti tikėjimo, o šią viziją jis taip pat demonstravo praktiškai, aplankydamas vieną iš neramiausių Rio de Žaneiro lūšnynų bei oficialiai paskelbdamas katalikiškų Pasaulio jaunimo dienų pradžią lietaus permerktame Kopakobanos paplūdimyje.

Išrinkus Pranciškų popiežiumi, buvo tikimasi, kad jis reformuos Bažnyčią, o per savo keturis pontifikato mėnesius jis iš peties ėmėsi šio uždavinio, sulaužydamas daugybę seniai nusistovėjusių Vatikano taisyklių - pradedant savo rezidencijos pasirinkimu ir baigiant šventųjų skelbimo tvarka.

Pontifikas numojo ranka į jo apsaugos priemones, siekdamas artimiau bendrauti su žmonėmis, o pirmoji jo kelionė į užsienį Šventojo Tėvo vaidmenyje parodė, kad tikintieji palankiai vertina tokį elgesį.

Pramintas "lūšnynų popiežiumi" dėl savo darbo neturtėlių labui, Pranciškus buvo džiaugsmingai sutiktas Varžinjos faveloje Rio de Žaneiro šiaurinėje dalyje, kuri yra itin nerami ir vadinama Gazos Ruožu.

Tačiau atrodė, kad76 metų argentinietis pontifikas ten jaučiasi kaip namie - žengdamas tarp džiūgaujančių žmonių, bučiuodamas kūdikius ir senyvus žmones bei sakydamas, kad Katalikų Bažnyčia yra jų pusėje.

Šia žinia akivaizdžiai siekiama sustabdyti katalikų bendruomenės mažėjimą daugumoje Lotynų Amerikos šalių, kur daugelis neturtingų tikinčiųjų atsigręžia į evangelikų Bažnyčias, įsitvirtinusias lūšnynuose, tokiuose kaip Varžinja, ir galinčias pateikti patarimų, kaip pagerinti savo gyvenimą.

Tačiau vienas iš didžiausių netikėtumų įvyko per susitikimą su argentiniečiais maldininkais, paskirtą paskutinę minutę ir tapusį dar vienu ženklu, kaip šis spontaniško būdo popiežius drebina konservatyvų ir kai kada nerangų Vatikano protokolą.

Tūkstančius jaunuolių, tarp kurių buvo apie 30 tūkst. piligrimų iš Argentinos, Pranciškus ragino išeiti į gatves skleisti tikėjimo ir "kelti "audros", aiškindamas, jog Bažnyčia, kuri yra užsidariusi ir nesistengia kuo plačiau paskleisti savo žinios, tampa paprasta pilietine arba humanitarine organizacija.

"Noriu jums kai ką pasakyti. Ko aš tikiuosi po Pasaulio jaunimo dienų? Aš noriu audros. Žinau, kad Rio de Žaneire bus didelė sumaištis, bet ar noriu sąmyšio vyskupijose! - popiežius sakė improvizuodamas savo gimtąja ispanų kalba. - Noriu pamatyti, kad Bažnyčia priartėja prie žmonių. Noriu atsikratyti klerikalizmo, rutinos, to užsisklendimo savyje, mūsų parapijose mokyklose ar institucijose. Nes tai turi prasiveržti lauk!"

Akivaizdžiai supratęs, kokia radikali yra jo žinia, Pranciškus iš anksto atsiprašė vyskupų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS