Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Makedonijos premjeras pasigenda Graikijos noro išspręsti ginčą dėl pavadinimo

08/07/2013

Taip pat skaitykite

Vokietijos policija suėmė įkaitų pagrobėją ir išvadavo jo laikytus žmones Merkel kritikuoja nekoordinuotus ES pareiškimus dėl Sirijos Gezi parkas: protestų "atrakcionai" Turkijos neramumų širdyje Norvegijoje susidūrus dviem autobusams žuvo du žmonės, keli sužeisti

Vilnius, liepos 8 d. (BNS). Lietuvoje viešintis Makedonijos premjeras Nikola Gruevskis sako pasigendantis Graikijos noro išspręsti ginčą dėl valstybės pavadinimo, kuris stabdo Skopjės integraciją į Europos Sąjungą (ES)ir NATO.

Makedonija jau prieš kelerius metus įvykdė reikalavimus, kad įstotų į NATOir pradėtų derybas dėl narystės ES, tačiau šiuos žingsnius blokuoja Graikija, kuri teigia, kad "Makedonijos"vardo naudojimas valstybės pavadinime gali reikšti teritorines ambicijas į taip pat vadinamą Graikijos šiaurinę provinciją.

"Tarptautinė teisė yra mūsų pusėje, bet Graikijos narystė ESir NATO, jų veto teisė yra jų pusėje", - pirmadienį bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos premjeru sakė N.Gruevskis.

"Jaučiame, kad jie nerodo didelio dėmesio išspręsti šį klausimą ir vykdyti dialogą su mumis", - teigė Makedonijos vyriausybės vadovas.

Jis pranešė parašęs laišką Graikijos kolegai, siūlydamas aktyvesnį bendradarbiavimą ieškant išeities, bet per savaitę negavęs jokio atsakymo.

"Tikiuosi, kad per kelias artimiausias dienas gausiu teigiamą atsakymą. Jei bus teigiamas atsakymas ir pradėsime intensyvų dialogą, yra galimybių rasti sprendimą", - kalbėjo N.Gruevskis, BNSpaklaustas, ar derybos dėl narystės ESgali prasidėti dar šiemet.

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius po susitikimo teigė, kad pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva norėtų "matyti pažangą Makedonijos ir ES derybų procese", tačiau teigė, kad tai priklauso nuo pačios Makedonijos.

A.Butkevičius paragino Makedoniją siekti geresnių santykių su Graikija ir Bulgarija, ir paminėjo būtinybę įgyvendinti pavasarį pasiektą susitarimą, kuris nutraukė šalyje kilusią politinę krizę, kai opozicija metų pradžioje kelis mėnesius boikotavo darbą parlamente.

"Lietuva remia Makedonijos ketinimus prisijungti prie ES, norėtume savo pirmininkavimo ES Tarybai metu matyti pažangą derybų procese, tačiau Makedonija turi būti iniciatyvi ir siekti pažangos: visiškai įgyvendinti vadinamąjį Kovo 1-osios susitarimą, siekti susitarimo su Graikija dėl pavadinimo, pasirašyti sutartį su Bulgarija dėl gerų dvišalių santykių ir bendradarbiavimo", - pranešime spaudai teigė A.Butkevičius.

Balkanų pusiasalyje esanti Makedonija nepriklausomybę nuo Jugoslavijos paskelbė 1991 metais, o 1993 metais priimta į Jungtines Tautas. Dėl ginčo su Graikija daugiašaliuose formatuose ji oficialiai vadinama Buvusia Jugoslavijos Respublika Makedonija. Lietuva šalį pripažįsta Makedonijos Respublikos pavadinimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS