Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Malaizijoje įkalinta tarnaitę badu numarinusi pora

16/05/2013

Taip pat skaitykite

Bangladeše į autobusą mestas Molotovo kokteilis apdegino 18 žmonių, 10 keleivių būklė sunki Naftos kainos Azijoje kopia aukštyn Libijos premjeras ragina nusiraminti po jo pagrobimo Bangladeše atliekami valymo darbai po žmonių aukų pareikalavusio ciklono

Kvala Lumpūras, gegužės 16 d. (AFP-BNS). Malaizijos teismas ketvirtadienį skyrė 24 metų laisvės atėmimo bausmę sutuoktinių porai, kuri badu numarino savo tarnaitę iš Kambodžos - panašių žmogaus išnaudojimo atvejų, apkartinančių dviejų kaimyninių šalių santykius, Malaizijoje būna daug.

Šiaurinės Penango valstijos aukštesnysis teismas pripažino, kad techninės įrangos parduotuvės savininkas 44-erių Soh Chew Tongas (Sohas Čiu Tongas) ir jo 42-jų žmona Chin Chui Lin (Čin Čui Lin) įvykdė netyčinę žmogžudytę, nurodė prokuroras Tan Guat Chengas (TanasGuat Čengas).

Bausmės vykdymas skaičiuojamas nuo poros suėmimo praėjusį metų balandį, kai felčeriai patvirtino tarnaitės Mey Sichan (Mei Sičan) mirties faktą.

Ji svėrė vos 26 kilogramus, ir dar ant jos kūno buvo matyti sumušimo žymių.

Pasak policijos, moteris mirė nuo ūmaus gastrito ir opų, kurias galėjo sukelti ilgalaikis badavimas. 23 metų tarnaitė šeimoje dirbo aštuonis mėnesius.

Iš pradžių pora buvo apkaltinta tyčine savo tarnaitės žmogžudyste, už kurią Malaizijoje teisiama mirties bausme. Tačiau vėliau kaltinimas buvo pakeistas, ir sutuoktiniams grėsė maksimali 30 metų nelaisvės bausmė, nurodė Tan Guat Chengas.

Iš neturtingesnių regiono šalių, tokių kaip Indonezija ar Kambodža, atvykstančių ir šeimose įsidarbinančių darbininkų išnaudojimo atvejai Malaizijoje yra gana dažni. Be to, šalis yra labai priklausoma nuo atvykėlių, nes vietiniai tokio darbo vengia.

Todėl Kambodža daugiau nebesiunčia savo piliečių į Malaiziją dirbti pagalbiniais darbininkais namuose, o Indonezija jau keletą metų sustabdė tarnaičių siuntimą.

Malaizija vis dėlto žada pagerinti tokių darbuotojų socialinį aprūpinimą ir darbo saugumą, taip pat parūpinti vieną išeiginę per savaitę. Tačiau žmogaus teisių aktyvistai sako, kad šimtai tūkstančių moterų ir toliau yra seksualiai išnaudojamos, persidirba ir yra kitaip eksploatuojamos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS