Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPinigai

Mažėja verslo skola

29/07/2015

Taip pat skaitykite

Deimantų gamintojos "De Beers" pardavimai pirmąjį pusmetį stabilizavosi Recesija euro zonoje stiprėja ir greičiausiai užsitęs, Rusijos ūkio plėtra lėtėja - Lietuvos bankas Apklausa: žmonės paprastai nešiojasi 90 litų grynais, daugėja turinčių kredito kortelę Neatsakingai skolintis pradedama dar mokykloje, pastebi ekonomikos mokytojai

Birželio mėnesį, palyginti su geguže, įmonių pradelstų skolų portfelis už paslaugas ir prekes į kreditą sumažėjo 16 mln. EUR ir laikotarpio gale sudarė 1,38 mlrd. EUR.

Tuo pačiu laikotarpiu ūgtelėjo įmonių vėlavimai už elektros tiekimo ir komunalines paslaugas, o įsiskolinimų suma telekomunikacijų, kitoms įmonėms beveik nepakito. 

Pradelstų mokėjimų portfelio sumažėjimui didžiausią įtaką turėjo įmonių pradelstų mokėjimų padengimai vienam iš šalies bankų, o pokyčiai kituose šalies bankuose buvo nežymūs.

„Dalis sunkumų turėjusių įmonių išnaudoja ekonomikos augimo kuriamą palankią aplinką bei stengiasi tęsti veiklą padengdamos dalį ar visas ankstesnes skolas. Tai, kad ilguoju laikotarpiu verslo skolų suma turėjo mažėjimo tendenciją rodo ir tai, kad verslas, nepaisant anksčiau skambėjusių būgštavimų dėl artimų ryšių su Rusija, tapo atsparesnis įtampai šioje valstybėje”, - pokyčius aiškina kreditų biuro „Creditinfo“ vyriausioji kredito rizikos analitikė Rasa Maskeliūnienė. 

Reikšmingų pradelstų skolų kredito istorijoje turinčios įmonės turi ribotas galimybes gauti išorinį finansavimą apyvartiniam kapitalui, verslo plėtrai ar investicijoms.

Naujausiais SEB banko duomenimis, geros kredito istorijos įmonė už 300 tūkst. EUR paskolą investiciniam projektui per 7 metų paskolos mokėjimo laikotarpį sumokės maždaug 29,5 tūkst. EUR mažiau palūkanų, palyginti su padidintos rizikos įmone, kurios kredito istorijoje būta tam tikrų pradelstų įsiskolinimų.

Sumažėjo verslo skolų suma. K. Čachovskio nuotr. 

europlius.com inf.