Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Mumbajuje krito darbo krūvio neatlaikiusi dramblio patelė

01/07/2013

Taip pat skaitykite

Afflekas pakeis Christianą Bale\'ą Betmeno vaidmenyje Nepale žuvo dar trys alpinistai Gisele Bundchen vėl pirmauja turtingiausiųjų supermanekenių sąraše Prancūzijoje mirė šiurpiai save sužalojęs psichikos ligonis

Mumbajus, Indija, liepos 1 d. (AFP-BNS). Viena per smarkiai išnaudota ir per daug nutukusi dramblio patelė, kurios kančios tapo gatvės cirkų gyvūnų patiriamo netinkamo elgesio simboliu, nugaišo Mumbajuje po kelias savaites trukusios kovos dėl jos gyvybės, veterinarai pranešė pirmadienį.

58 metų dramblės Bidžli gyvybė užgeso sekmadienį, išsivysčius komplikacijoms dėl jos senyvo amžiaus, kojų raumenų degeneracijos ir artrito, naujienų agentūrai AFP sakė Bombėjaus draugijos už žiauraus elgesio su gyvūnais prevenciją (BSPCA) sekretorius J.C.Khanna, (Dž.K.Chana).

"Ji nugaišo dėl abejingumo, nežinojimo ir netinkamo elgesio", - pažymėjo veterinaras J.C.Khanna, konsultavęs komandą, kuri mėgino išgelbėti tą dramblį.

Bidžli, kurios vardas reiškia "Žaibas", likimas sukėlė pyktį gyvūnų teisių aktyvistams ir Bolivudo žvaigždėms, kai dramblė anksčiau praeitą mėnesį buvo rasta gulinti ir kenčianti didelį skausmą Mumbajaus šiaurės rytiniame priemiestyje. Ji nebegalėjo atsistoti po dešimtmečius trukusios blogos priežiūros ir per didelio darbo krūvio.

Kaip rašo vietos laikraščiai, Bidžli savininkai ilgiau nei 50 metų be pertraukos versdavo dramblę dalyvauti gatvės cirko vaidinimuose ir vestuvių ceremonijose.

"Pastarąsias tris dienas jos būklė sparčiai blogėjo, kai ji nebegalėjo stovėti netgi palaikoma kranų", - pirmadienį rašė dienraštis "Mumbai Mirror".

Laikraštis pridūrė, kad šios dramblės prižiūrėtojas (mahautas) Rajaramas (Radžaramas) labai sielvartavo ir sėdėjo šalia savo numylėtinės, kai ji nugaišo.

Drambliai dažnai matomi daugelio Indijos miestų gatvėse, nors Mumbajuje, kuris yra didžiausias šalies miestas, jų judėjimas yra oficialiai apribotas.

Miesto gatvėse dramblius vedžioti paprastai leidžiama tik per religines ceremonijas.

Pasak veterinarų, savininkai daugelį metų šėrė Bidžli netinkamu ėdesiu, įskaitant Indijoje populiarius "vada pavus" - į mėsainius panašius užkandžius, kuriuose vietoje mėsos naudojami prieskoniais pagardinti ir riebaluose apkepti bulviniai paplotėliai.

Azijiniai drambliai paprastai ėda žolę, šakeles ir medžių žievę.

Gyvūnų teisių aktyvistas Nileshas Bhanage (Nilešas Bhanagė), įkūręs Augalų ir gyvūnų gerovės draugiją, sakė dienraščiui "The Times of India": "Miškininkystės pareigūnai turi sustabdyti bet kokį tolesnį žiaurumą prieš dramblius. Nenorime, kad būtų daugiau Bidžli."

Indijoje gyvena apie 25 tūkst. laukinių azijinių dramblių, tačiau jie sparčiai nyksta dėl brakonieriavimo ir buveinių naikinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS