Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

Nedarbo lygis euro zonoje kovą pakilo iki rekordinių 12,1 proc.

30/04/2013

Taip pat skaitykite

„Range Rover Sport“ debiutavo Niujorke Putinas gavo du Berezovskio laiškus su atgaila, bet į juos neatsakė Euro zonos valstybės skola 2012 metais pasiekė rekordinius 90,6 proc. BVP Ar už vėlavimą dėl Rusijos muitinės politikos atsakys vežėjai?

Briuselis, balandžio 30 d. ("Bloomberg"-"Interfax"-BNS). Nedarbo lygis euro zonoje, vasarį siekęs 12 proc., kovą pakilo iki rekordinių 12,1 proc., rodo Eurostato antradienį paskelbti duomenys.

Bedarbių skaičius euro zonoje pirmąjį pavasario mėnesį padidėjo nuo 19,07 mln. mėnesiu anksčiau iki 19,211 milijono.

Visoje Europos Sąjungoje bedarbių skaičius padidėjo 69 tūkst. iki 26,521 mln. žmonių, o nedarbo lygis nepakito ir, kaip ir vasario mėnesį, sudarė 10,9 procento.

Pasak Europos Centrinio Banko (ECB) atstovų, "staigaus nedarbo augimo negalima ignoruoti, nes tai yra ryškiausias Europoje vykstančio susiskaidymo įrodymas. Nedarbo požiūriu jaunimo padėtis yra dar prastesnė."

Jaunimo nedarbo lygis euro zonoje kovą sudarė 24 procentus. Ispanijoje šis rodiklis siekė net 55,9 proc., Italijoje - 38,4 proc., o Portugalijoje - 38,3 procento.

Palyginti su 2012 metų kovo mėnesiu, devyniolikoje ES valstybių narių nedarbo lygis padidėjo, o aštuoniose - sumažėjo.

Tarp euro zonos šalių didžiausias nedarbo lygis yra Ispanijoje - rekordiniai 26,7 procento. Portugalijoje nedarbo lygis kovą siekė 17,5 procento.

Mažiausias nedarbo lygis tebėra Austrijoje - 4,7 proc. (0,1 procentinio punkto mažesnis negu vasarį), taip pat Vokietijoje (5,4 proc.) ir Liuksemburge (5,7 proc.).

ECB ir Europos Komisijos (EK) prognozėmis, euro zonos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet smuks 0,3 procento.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS