Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Obamos kalba yra "atsitraukimas" iš kovos su teroru, sako JAV respublikonai

24/05/2013

Taip pat skaitykite

Jungtinėse Valstijose 19 organizacijų pateikė ieškinį dėl NSA vykdomo duomenų rinkimo Šiek tiek teorijos. JAV JAV siaubingas tornadas Oklahomos priemiestyje nusinešė 51 gyvybę, 20 vaikų Popiežius Brazilijoje parėmė jaunimo permainų siekį

Vašingtonas, gegužės 23 d. (AFP-BNS). JAV Kongreso respublikonai perspėjo, kad prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ketvirtadienį pasakyta kalba apie kovą su terorizmu kapituliavo prieš JAV priešus - vėl paragindamas uždaryti Gvantanamo kalėjimą ir grįždamas prie mąstymo, buvusio prieš 2001 metų rugsėjo 11-osios atakas.

Kai kuriuos prezidento kritikus Kongrese, regis, nustebino B.Obamos argumentas, kad "al Qaeda" Pakistane ir Afganistane artėja prie pralaimėjimo, taip pat nauja politika dėl nepilotuojamų lėktuvų letalaus naudojimo.

"Mes vis dar dalyvaujame ilgame, užsitęsusiame konflikte su "al Qaeda", - sakė įtakingas senatorius Johnas McCainas (Džonas Makeinas), kuris buvo B.Obamos varžovas 2008 metų prezidento rinkimuose.

"Kažkoks įrodinėjimas, kad "al Qaeda" ... "bėga", kyla iš tam tikro nerealumo, kuris man tikrai yra neįtikimas", - sakė jis.

B.Obama teigė, kad Jungtinės Valstijos negalėtų naudoti jėgos visur, kur tik įsišaknijęs radikalizmas, ir iš esmės perspėjo dėl "begalinio karo", kuris galiausiai būtų "pasmerktas žlugti".

Tačiau Atstovų Rūmų lyderiai perspėjo, kad po Bostono sprogdinimų ir ženklų, kad teroro tinklai persigrupuoja kai kuriuose Šiaurės Afrikos regionuose ir kitur, ne laikas demonstruoti silpnesnę pozą dėl saugumo.

"Šis karas tęsis, nesvarbu, ar prezidentas jį pripažįsta, ar ne", - sakoma Atstovų Rūmų Teritorinio saugumo komiteto pirmininko Michaelo McCaulo (Maiklo Makolo) pareiškime.

"Prezidento politika signalizuoja atsitraukimą nuo "al Qaeda", kuri decentralizavosi ir išplito po pasaulį, grėsmės", - sakė jis ir pridūrė, kad administracijos "grįžimas prie kovos su terorizmu mąstymo, (buvusio) iki (2001 metų) rugsėjo 11-osios, kelia pavojų amerikiečių gyvybėms".

Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Edas Royce'as (Edas Roisas) kalbėjo panašiai ir paminėjo 2012 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolį prieš JAV misiją Bengazyje Libijoje, kai žuvo keturi amerikiečiai.

"Dabar ne laikas atsisakyti energingų pastangų amerikiečiams apsaugoti, - sakė E.Royce'as. - "Al Qaeda" ir jo filialai pernai nebuvo parklupdyti ir aiškiai nėra parklupdyti dabar".

Įtakingas Senato Žvalgybos komiteto narys Saxby Chamblissas (Saksbis Čamblisas) B.Obamos kalbą pavadino "pergale Gvantanamo kaliniams".

"Jie mato šviesą tunelio gale, - sakė jis AFP. - Aš labai raginau laikyti Gvantanamą atidarytą, siųsti ten daugiau kalinių sulaikymui ir tardymui, kad galėtume surinkti žvalgybinę informaciją".

Tačiau B.Obama ragina Kongresą panaikinti suvaržymą dėl Gvantanamo kalinių perkėlimo, "be jokio plano, ką jis darys su 166-iais pavojingiausiais žudikais pasaulyje", sakė S.Chamblissas.

Tačiau J.McCainas sušvelnino savo toną, kai kalbėjo apie Gvantanamą, ir pa

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS