Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Ortodoksai švenčia Kalėdas

07/01/2014

Taip pat skaitykite

Šešiolikmetis nusišovė jam priklausančiu ginklu Jaunimą verslo pradžiai įkvėps ir sėkmingi verslininkai ir pramogų pasaulio banginiai Ar tikrai Joninių naktį laimę atneša žydintis česnakas? Pasivaikščiojimas po Londoną, ir ne tik...

Ortodoksų tikintieji antradienio naktį pradėjo švęsti Kalėdas.Dauguma tokių bažnyčių atmeta katalikų popiežiaus Grigaliaus XIII-ojo inicijuotą kalendoriaus reformą ir tebenaudoja Julijaus kalendorių. Dėl to stačiatikių religinių švenčių datos pasaulietiniame kalendoriuje nėra pastovios. Stačiatikiai Kalėdas švenčia sausio 7 d., o ne gruodžio 25 d. (iki 1900 m. tai buvo sausio 6 d., o po 2100 m. bus sausio 8 d.). 

Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas, pagal tradiciją, Kristaus Išganytojo katedroje celebravo pagrindines Kalėdų pamaldas.

Gimusį pasaulio Išganytoją šią naktį taip pat garbino Serbų, Gruzinų ir Jeruzalės Bažnyčios, kurios taip pat gyvena pagal Julijaus kalendorių. Vienos svarbiausių pamaldų vyko Betliejuje – bazilikoje, pastatytoje virš Kristaus Gimimo olos skliautų.

Parengta pagal Lietuvos spaudą ir lt.wikipedia.org informaciją

EuroPlius.com

Nuotrauka: morgufile.com